Sokol

Slowakije, Sokol

Vanmorgen de ansichtkaarten op de bus gedaan. Vervolgens broodjes en boodschappen gehaald bij de Fresh supermarkt. Deze Fresh supermarkt wordt door de gemeente in stand gehouden voor de bewoners zonder vervoer. De Fresh supermarkt ligt goed verborgen. In een poort moeten we een zwaar verscholen deur in.
Bij de bushalte blijkt dat we hier al in alle vroegte (04:05 uur) naar Košice kunnen.
We gaan op bezoek bij een hamor in Medzev. Een hamor is een smederij. Aan het begin van de vorige eeuw waren in deze omgeving 600 hamors. Nu is er nog maar 1 over. Deze is niet meer echt in gebruik, maar hier worden demo's gegeven voor toeristen. Dez hamor werd vroeger aangedreven met waterkracht. De smid heeft kaarsenstandaards gemaakt van oude spijkers die werden gebruikt bij spoorbielzen. Hij vraagt € 25 voor een standaard en verkoopt niets.
We krijgen een smederij demo. Tonnie, met de nodige ervaring als smid, kan het niet laten en geeft een demo hoe het moet.
Omstreeks 15:30 uur begint het te onweren. Het plan was om de uitgestelde pub quiz om 16 uur te doen. Het onweert wel maar niet hevig en tegen 16 uur is het droog. Daarom gaat de pub quiz gewoon door. Dick en Gerda Keizer hadden voor deze vakantie in de buut en pub quiz gehouden en bedachten dat deze ook prima bij de TCC gehouden kon worden. Via de speelkaarten van Maria worden ploegen van 4 personen gevormd. Er zijn 4 ronden van 8 multiple choice vragen. Europa, sport, muziek en algemeen. Met zijn vieren moet je in korte tijd een besluit nemen. De 3 beste ploegen (24 -22 en 18 punten) gaan door naar de finale. Dit keer 8 vragen (geen multiple choice). Winnaar is Reinder, Karel is 2e en Arnold 3e. Gerda heeft leuke prijzen geregeld.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.