Om 10:30 uur vertrokken 14 van de 19 deelnemers per fiets naar Bergen.
4 deelnemers gingen per auto naar Bergen en Ida wilde liever bij de camper blijven.
Het was vandaag weer prima weer. 17C lijkt vrij fris maar in combinatie met onbewolkt is het goed te doen. Alleen wordt het vanaf 17 uur zeer fris en zakt de temperatuur, wordt het vochtig en worden de muggen lastig. Een aantal mensen heeft dan ook de kachel soms al branden.
De weg naar Bergen voerde langs goede fietspaden, maar de weg was wel heuvelachtig. Dat levert snelle afdalingen en lastige klimmetjes. Het is 15 km fietsen .
Bergen was weinig spectaculair. Lang niet alle winkels waren open en het heeft een klein centrum. De eerste halte na zo'n fietstocht is Cafe Meyer voor een Kafee mit Kuchen. Daarna een wandeling door het dorp en bezoek aan de geldautomaat want in Duitsland gaat nog veel contant.
Ook hebben een aantal de Marienkirche bezocht. De eerste kerk op Rügen waarvan de bouw in 1180 startte als romaanse basiliek. Ik vond het zelf een mooie kerk. Bekijk de foto's en vel uw eigen oordeel.
Om 13:30 uur zijn we teruggefietst met een tussenstop op 4 km voor de camping. Daar kwamen we langs een strandje met terras. Daar hebben we wat gedronken en waren in de Imbiss van allerlei zaken te verkrijgen zoals Bratwurst, Pommes, Schitzel etc.
Bij terugkomst op de camping bleek Ida verdwenen te zijn (met stoel). Ze zat met een aantal medereizigers bij de caravan van Wlly en Marian (en Marco, de hond) met elkaar een gezellig een drankje te doen.
Geschreven door Idaentheo