Vandaag hebben we veel meer gereden dan noodzakelijk was (245 km i.p.v. 100 km) en er waren ook nog veel bergachtige kilometers bij (haarspeldbochten).
Vanmorgen om 9:30 uur als een van de eersten vertrokken op weg naar de eerste bestemming : Monastery Agnountos. Een klein Byzantijns klooster uit de 11e eeuw. Klooster ligt op de route en wordt nog steeds door strenge nonnen. Heren mogen niet in korte broek en dames mogen de broek niet aanhebben (in rok of jurk dus). Mannen en vrouwen mogen geen blote schouders hebben. Het wordt dus een verkleedpartij want het is warm vandaag (27C en onbewolkt).
Het is een hele kleine donkere kerk (geen foto's) met wandschilderingen en iconen. Toch is het de moeite waard om dit te bezoeken.
Volgende bestemming is Epidravos. Een openluchttheater met 14. 000 zitplaatsen met een perfecte akoestiek, waar ze in Amsterdam met die galmbak (Johan Cruyff Arena) niet aan kunnen tippen! Een in het midden gefluisterde tekst kan op alle zitplaatsen gehoord en verstaan worden. Het theater stamt uit de 4e eeuw voor Christus.
In de klassieke periode genoot Epidravos grote vermaardheid dankzij het aan de god Asklepios (Esculaap) gewijde heiligdom, waar men aan geneeskunde deed.
Het bestond uit verschillende gebouwen maar daar is nu niet veel meer van te zien. het heeft nog wel een klein museum.
Na het bezoek aan Epidravos besluiten we de kustweg naar Galatas te volgen, die volgens de kaartenmakers "Landschappelijke schoonheid" heeft. Op zich is het juist , maar de weg schiet niet op en wij waren inmiddels in Galatas. Daar op een terras gaan zitten aan een mooie haven en 1 vers bereide pizza verorberd met ons tweeën. Echter als je in Galatas moet je min of meer verder en we zijn doorgegaan tot Thermisia en van daaruit de kortste weg naar Tolo. Dat was nog een knappe rit met heel veel bochten maar wel mooi. Om 18 uur waren we als laatste op de camping, maar morgen kunnen we uitrusten.
Geschreven door Idaentheo