7 mei : Nea Moudania

Griekenland, Nea Moudania

Gisteren bij aankomst op de camping werden we verrast met de mededeling dat de excursie naar Thessaloniki niet op 8 mei maar op 7 mei plaatsvindt.
Wij waren er wel blij mee aangezien de verwachting voor 7 mei zeer winderig was (en dat klopt). Voor morgen is de verwachting onbewolkt en 19C, dus een echte stranddag.
Om 9 uur reden we met de bus naar Thessaloniki. Onderweg gaf Hidde (reisleider) een korte inleiding over de Griekse geschiedenis vanaf de Romeinen.
In Thessaloniki bij de Witte Toren stapte Anna in en startte in het Engels haar verhaal (ons was medegedeeld dat gids Duits zou spreken). Niet dat het ons veel uitmaakt.
We zijn eerst naar de Citadel gereden waar nog restanten van de Byzantijnse stadsmuren staan. Vandaar heb je een mooi uitzicht over de stad.
Ook daar in de buurt zijn de restanten te zien van het geboortehuis van Atatürk. De man die Turkije een moderne staat maakte met scheiding tussen kerk en staat. Dit wordt nu door Erdogan met de grond gelijk gemaakt.
Al rijdend passeerden we de nodige oude gebouwen zoals kloosters en kerken.
We hebben de Ayios Dhimitrios uitgebreid bekeken. Deze basiliek is de grootste kerk van Griekenland die in het verleden ook al moskee is geweest.
Het is een mooie indrukwekkende kerk.
Vanuit de kerk zijn we naar beneden gelopen langs opgravingen uit de Romeinse tijd naar het Platia Dikastirion (groot plein).
Daarna konden we nog een paar uur de stad verkennen. Wij zijn eerst naar de markt geweest en hebben daar een stuk pizza gegeten op een bankje in de zon.
Na bezoek aan een aantal winkeltjes was het tijd voor een terras aan zee. Om 15:30 uur per bus terug naar de camping en het was inmiddels minder gaan waaien en lekker zonnig.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.