Een lange rit.

Gambia, Nyagen

Vandaag staat ons een rit van 270 km te wachten en dat is voor onze trip ver. We moeten met een veer oversteken naar de noordkant van de monding van de rivier de Gambia. Omdat het erg druk kan zijn, de opstapplaats vlak bij een grote markt is en de zon zijn werk doet vertrekken we vroeg, om 4 uur ‘s morgens. De auto’s en voetgangers vullen de veerboot, kleurrijk geklede vrouwen met zware pakketten verfraaien het beeld. Na een half uur rijden we verder en rond 7.00 uur begint het licht te worden en komt het leven op gang. In een dorpje ontbijten we bij een kraampje en al snel komen er kinderen met een leeg trommeltje bij ons staan. Dit zijn kinderen die het helemaal zelf uit moeten zoeken. We delen met bonen gevuld stokbrood uit. Tamara zet de kinderen in een rij en dat is maar goed, anders zal de verdeling niet eerlijk gaan.
Onderweg bezoeken we een paar van de stenen cirkels in Wassu. Dit zijn waarschijnlijk grafheuvels van koningen. Op die vlaktes, die voor ons leeg lijken, is toch volop leven. Een man zit er ijzeren voorwerpen te vervormen en maakt er geweren van. Later bezochten we zijn familie met talloze kinderen. We kwamen nog langs een schooltje en in het klaslokaal was het heel leeg, slordig en vies, geen leermateriaal te zien. We eindigden vroeg in de middag in Kuntaur, strijken neer in een guesthouse langs de rivier. Eerst lunchen, rijst, groenten en pindasaus, daarna toch maar wat bijslapen. Langs de rivier genoten van de zonsondergang, een eenvoudige maaltijd en goede gesprekken met wereldfietser Frank van Rijn. Op de achtergrond hoor je hier bijna altijd muziek.

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Hoi! Wat een hoop indrukken hebben jullie nu al gedaan. En jullie zijn nog maar net begonnen. Blijf nog maar lekker daar, er is storm op komst. Geniet van de reis!

Marte 2020-02-07 23:25:04

Wat bijzonder dat jullie Frank van Rijn tegenkwamen.

Paula 2020-02-08 06:40:12

Hendrik- Jan

Ja serene natuur en rommelige cultuur. Bijzondere combinatie. Je zou die mensen de schoonheid en rust van de natuur wensen. Wederom mooi platen en goed verhaal. 2020-02-08 08:11:52

Wat een boeiende verhalen weer en prachtige foto's. De felle en primaire kleuren van de kleding en de omgeving, fantastisch. En zo reizen we wederom mee met jullie op deze prachtige reis. geniet! en wij genieten mee.

Dirk en Franz 2020-02-08 11:09:54

Wat ondernemen jullie veel op een dag geweldig. We genieten weer van het mooie verslag! De vriendelijkheid van de mensen zit naar ons gevoel in de genen. Altijd die blije gezichten en dat ondanks de armoe. Marian en Theo

Marian 2020-02-08 14:19:05

tjonge jonge. wat een wereld van verschil. Er valt me iets op. Waarom krijgen die honden zo'n luxe leven een bed om lekker op te liggen. Zijn ze speciaal. Of ziek. Wij zitten vanavond aan de spruitjes met een balletje gehakt. En jullie krijgen dingen te eten waar ik nog nooit van gehoord heb. Genietze he. Echt uniek.

dorine en piet 2020-02-08 14:30:46

Hai setje, wat n lange en ondernemende trip vandaag. Opnieuw kleurrijk en hoe lief : die mooie bruine kijkertjes , die je blij maakt met bonen in brood. Zelf heb ik het als combi nooit gegeten. Ik denk dat ik liever in Tiel bij Kitty eet!!! Geniet Guus en Kit!!!

Jannie 2020-02-08 15:59:46

Leuk tante Kit, Om zo jou reis te volgen, en veel foto s. Mooi om er zo een beeld bij te krijgen. Geniet ervan. Groeten wannes

Wannes 2020-02-08 19:36:38
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.