Banjul en omgeving verkennen.

Gambia, Serrekunda

Gambia is een klein land dat alleen maar grenst aan Senegal. In het verleden waren deze landen door de Portugezen, de Nederlanders en later door de Engelsen gekolonialiseerd en daar kwamen ook nog de Fransen bij die oorlog kregen met de Engelsen. De Engelsen hebben zich van dat Franse juk bevrijd, schietend vanuit de Gambia-rivier en waar de kogels terechtkwamen ontstond de grens. De Engelsen eigenden zich Gambia toe, de Fransen Senegal. Waar of niet, dat verhaal van die kogels, het is een mooi verhaal en deze manier van denken past wel bij de luchtige, vrolijke manier waarop de mensen hier in het leven staan. We logeren in een voor Gambia lux resort, niet ver van het strand. Vanmorgen hebben we het rustig aan kunnen doen en de omgeving verkend en het strand bezocht. Guus zag daar wel een mooi tafereel om te schetsen en Kitty maakte van de gelegenheid gebruik om langs het prachtige, zonnige, schone strand te wandelen. De mensen zijn erg open en het lukt je niet om 5 minuten langs de weg of het strand te lopen zonder aanspraak. Ze hebben allemaal wel iets aan te bieden: fietsen te huur, taxi, fruit, vruchtensappen, bedjes met parasols, muziekinstrument gemaakt van een gedroogde peul, en allemaal vinden ze je knap, je naam of manier van praten mooi of de manier waarop je loopt. Ze zijn arm, moeten iedere dag opnieuw in hun onderhoud voorzien en daarin zijn ze zeer vindingrijk.
‘s Middags hadden we een vol programma met veel “kleine dingetjes”. Een bezoek aan het etnologisch museum, met veel gegevens over de oorlogen waar Gambia mee te maken heeft gehad: hetzij doordat ze er zelf in verwikkeld waren, hetzij doordat er Gambianen meevochten in andere oorlogen. Heel interessante gegevens zijn er te zien over hun manier van leven op het platteland, de muziekinstrumenten die daarin een rol spelen, de initiatieriten bij de verschillende stammen. Door het drukke verkeer reden we naar Banjul, de hoofdstad van Gambia. Daar is weinig moois te zien, wel veel armoede, een grote moskee, een vreselijke tribune naast een soort triomfboog, gebouwd door een voormalige dictator. Onderweg passeer je een belangrijke brug en een ander ijkpunt is de grote fabriek waar pinda’s geperst worden. De goede olie wordt geëxporteerd, zelf gebruiken ze een minderwaardig mengel van oliën. Daarna bezochten we een soort volkstuinencomplex waar gewoond en gewerkt wordt: met palmbomen waar sap voor palmbier en palmwijn gewonnen wordt, waar vrouwen op het land groentes verbouwen en met fruitbomen. We sloten de tocht af met een bezoek aan het apenbos waar we onze soortgenoten voorzagen van pinda’s en dat was best grappig.

Geschreven door

Al 13 reacties bij dit reisverslag

Een mooi verhaal en prachtige foto’s. Wat fijn dat je ook een fiets kan huren Kitty 😜 en er ligt een nieuwe uitdaging zo te zien: palmboompje klimmen, wouw! Heerlijk genieten.

Carolien 2020-02-06 07:30:57

Wat een indrukwekkend begin van jullie reis met mooie foto’s en tekeningen.

Yvonne 2020-02-06 07:33:34

Weer heel interessant wat jullie schrijven en laten zien Guus en Kit. En zag ik Kit nu onder een palmboom ,uitgestrekt op een mooie strandstoel liggen ?????😉 Geniet ervan !!! Gr Liefs.

Josée 2020-02-06 07:35:59

Intrigerende foto's en mooi geschreven verhaal. - God wat een boom - zwemmen in 3-delig pak? - wintermutsen tegen de zon? - Kitty in camouflagepak? - verticaal wandelen op blote voeten is dat een event? ....,maar alleen maar vrolijke mensen en kleurrijke kids Enjoy

HJ&M 2020-02-06 08:42:20

Kitty en Guus, leuk om mee te mogen reizen! Ik geniet ervan! Benieuwd wat we door jullie ogen te zien krijgen. Fijne tijd samen!

Francien 2020-02-06 09:44:31

LEUK VERSLAG OM TE LEZEN. OP WELKE MANIER COMMUNICEER JE MET DE LOKALE BEVOLKING...? HOE IS HET MET TAMARA?

Hans en Hetty Elzas 2020-02-06 10:00:24

Wat een prachtige foto's en tekeningen weer. Wat ziet alles er kleurrijk uit. En die indrukwekkende boom; wat voor soort is dat? Jullie gaan weer veel bijzondere dingen zien en meemaken. Geniet ervan. Ik geniet met jullie mee.

Paula 2020-02-06 12:26:04

dag Guus/Kitty, Mooie beelden! Mijn enige Afrika ervaring komt uit museum Tervuren. Wij keken daar door virtuality brillen. Beleving was net echt, maar kan natuurlijk niet tippen aan wat jullie te zien krijgen. Nog veel plezier!

jan 2020-02-06 12:42:11

Lieve Kitty en Guus, Hele mooie reis toegewenst. Het reisverslag weer prachtig, foto's heel leuk. Guus z'n tekeningen ook. Geniet van elkaar, de mensen en van Gambia. Ik ga het met veel plezier volgen. Leuke boom! Liefs

Marianne 2020-02-06 13:15:01

Wat ‘n mooi reisverslag Kitty en tekeningen Guus. Ik geniet !

Rob 2020-02-06 17:42:03

Wat herkenbaar de foto,s Mooi zijn de mensen en vrolijk, en kleurrijk gekleed! Geniet ervan!

Petra en Gerard 2020-02-06 21:34:25

Leuk om weer zo mee te kunnen lezen. Wat een prachtige kleurrijke foto's! De boom wat bijzonder, een plaatje. Theo en Marian

Marian 2020-02-06 23:18:03

Hoi Kit en Guus, Kleurrijke foto’s en mooie schetsen. Van de Afrikaanse lach word je vrolijk; het is een ware levenskunst. Dat de mensen daar dagelijks met armoede omgaan is voor ons onvoorstelbaar. Jullie zien het nu wel van heel dichtbij. Aan de foto’s te zien hebben jullie al vele indrukken gehad. Nog heel veel mooie en indrukwekkende ervaringen daar op jullie Afrikaanse reis. Mooi om dit samen te kunnen doen.

Jeannette 2020-02-07 22:30:41
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.