Het vervolg van mijn avontuur in Sri Lanka

Sri Lanka,

Ella is een piepklein dorpje, gelegen in de bergen van Sri Lanka. Het ligt op ongeveer een hoogte van 1.041 meter boven de zeespiegel. Dit was dan ook al gelijk te merken in de temperatuur, die behoorlijk was gezakt tot een aangenaam gevoelstemperatuur die ik de laatste weken niet meer heb gehad. Ella als stadje telt weinig voor en heeft dan ook een ‘’laidback-feeling’’. Het stadje kent slechts één straat, gevuld met restaurantjes en winkeltjes om de nodige toeristen te kunnen bedienen. Iedereen komt naar Ella voor haar natuurlijke omgeving en de nodige hikes die in deze omgeving gedaan kunnen worden. De allereerste dag van mijn tweedaagse bezoek aan Ella besloot ik om twee bezienswaardigheden te gaan bezoeken: de Nine Arches Bridge & de Little Adam’s Peak. In de ochtend en begin van de middag allereerst naar bezienswaardigheid #1. De Nine Arches bridge is gelegen tussen de treinstations van Ella en Demodara. Deze brug, met negen prachtige bogen, is 24 meter hoog. De brug is één van de beste spoorwegconstructies in de tijd van de Britten. Inmiddels is de brug alweer zo’n 100 jaar oud. Bijzonder aan deze brug is dat deze volledig is gebouwd uit rotsen, stenen en cement zonder gebruik van staal of metalen in de hele constructie. Onder het genot van een kopje koffie had ik goed zicht op de brug en dit leverde ook enkele mooie foto’s op. Vanaf hier wandelde ik naar ‘’Ella Flower Garden’’ waar ik een heerlijke lunch heb gehad met een geweldig uitzicht. Heerlijk ontspannen kon ik de klim naar boven maken bij het kleine broertje van de Adam’s peak, welke ik enkele dagen eerder had beklommen. Deze berg deed zijn naam waar aan, want de klim duurde maar 10 minuten en was niet te vergelijken qua zwaarte met zijn broer. Vanaf de top had ik ditmaal een spectaculair uitzicht op Ella en de natuurlijke omgeving. Vanaf hier was het een klein halfuurtje teruglopen naar Ella, waar ik van een welverdiende maaltijd en enkele overheerlijke cocktails heb kunnen genieten.

De volgende dag was het tijd om wat rust in te bouwen in het programma. In de korte periode dat ik in Sri Lanka ben had ik al zoveel belevenissen ondergaan, dat het nu het moment was om even pas op de plaats te maken en het iets rustiger aan te doen. Onder het genot van overheerlijke gerechten, de beste thee en de natuurlijke omgeving heb ik de vrijdag gewerkt aan mijn reisplanning voor China. Één van de vereisten voor het aanvragen van een visum voor China is een globale planning van jouw bezoek aan China. Voor mij was dit de uitgelezen mogelijkheid om alvast na te denken over de plaatsen die ik in China wilde bezoeken. Uiteindelijk ben ik tot een mooie combinatie gekomen van ongerepte natuur, ultramoderne steden en het authentieke China.

Vanaf Ella ben ik vervolgens zuidelijk afgereisd naar het plaatsje Tissamaharama. De reis naar dit plaatsje was, zoals al mijn gehele reis in Sri Lanka, kort en relatief eenvoudig. Een busrit van ongeveer 3 uur door de natuurlijke omgeving van Sri Lanka met de wind door de haren is voor mij echt geen straf. Het plaatsje waar ik de komende twee dagen zal verblijven, heeft opzich zelf niet heel veel te bieden. Zij het niet zo dat vanuit dit plaatsje eenvoudig op safari kan worden gegaan in Yala NP. Dit was dan ook hetgene wat voor de zondag op de planning stond. Een voorproefje van hetgene wat mij in Zuid-Afrika te wachten staat. Aan al het moois, zat helaas wel een keerzijde en dit betekende vroeg het bed in en de wekker op 4:30.

Op het tijdstip dat iedere hond nog slaapt, de haan nog niet heeft gekraaid en de feestgangers net huiswaarts zijn gegaan, ging bij mij de wekker. Gelukkig ging ik de vorige avond rond de klok van acht uur al naar bed, waardoor ik de nodige slaap gewoon heb gehad en vrolijk en wel tegen de klok van vijf uur stond te wachten op mijn chauffeur. Tegen de klok van 5:30 stond ik helaas nog steeds te wachten op mijn chauffeur.. Het zal toch niet.. En.. Ja hoor! Daar kwam die dan eindelijk aan. Autopech. Tja. Dat kan de beste overkomen. Eenmaal aangekomen bij Yala NP kon ik nog net de zonsopgang op een mooie wijze vastleggen en vergezelde een gids mij in de truck. Het doel van vandaag was om in ieder geval de olifanten en de luipaarden te spotten, maar de gids wees mij duidelijk op het feit dat dit in deze tijd van het jaar weleens heel moeilijk kon gaan worden. In de periode van november t/m maart regent het meer in dit gebied en zijn de drinkgelegenheden voor de dieren goed gevuld. Hier kunnen de dieren dan ook eenvoudig gespot worden. Echter in deze tijd van het jaar zijn deze drinkgelegenheden volledig droog komen te liggen. Als een ware Freek Vonk zat ik om mij heen te kijken in de hoop iets te spotten wat op wildlife leek. ‘’Look Sir, there..’’ Op ongeveer 50 meter hoog in de bomen had mijn gids een Toekan gespot. Haarscherpe ogen moet die man gehad hebben, want voor mij werd het pas naar enkele seconden duidelijk. En vanaf dit moment volgde de een na de ander. Onder andere een groep olifanten op welgeteld 2 meter van mij vandaan, een luipaard slapend in de boom, enkele buffalo’s drinkend bij één van de weinige drinkgelegenheden die vergezeld waren met enkele reusachtige krokodillen, hordes reeën en enkele apen. Voor mij een geweldige ervaring en een goede generale repetitie voor mijn 4 daagse safari tocht in Zuid-Afrika.

Inmiddels was ik alweer aan de zuidkant van Sri Lanka aangekomen en stonden enkele dagen aan het strand op mij te wachten. De maandag nam ik de bus naar Mirissa waar ik voor twee dagen zal verblijven. Vanuit Mirissa was het ook mogelijk om dolfijnen en walvissen te spotten en dit was dan ook hetgene wat ik voor de dinsdag had gepland. Toen ik de maandagmiddag op het strand ligt, kwam een Sri Lankaanse man (Desmon) naar mij toe om een tourtje te verkopen. Ik had al de nodige informatie verzameld over de prijs voor deze tour en zijn prijs was beduidend lager. Eenmaal aangekomen bij zijn stand op het strand begon de man een heel verhaal te vertellen en voor ik het wist, dronk ik gezellig een biertje met Geert (één 55-jarige man uit België die geëmigreerd is naar Sri Lanka) De gezelligheid hield lang aan en al snel voegde zich ook een Tsjechisch koppel zich toe aan het gezelschap. De tijd alswel de diverse biertjes vlogen voorbij en tegen zonsondergang was het dan toch echt tijd om terug te keren naar mijn hotel.

De dinsdagochtend zag ik het Tsjechische koppel weer bij de tour. Aan het begin van de tour werd gewaarschuwd dat de zee weleens ‘’wreed’’ kon zijn en dat het verstandig was om een pilletje tegen de misselijkheid in te nemen. Zo goedgelovig als ik ben, deed ik dit dan ook maar en het meisje uit Tsjechië keek wantrouwend naar mij dat ik dit pilletje zomaar innam. Zij vertrouwde het gehele zaakje niet echt.. En.. Zij heeft het geweten.. Ongeveer één uur na vertrek uit het kleine haventje, toen de dolfijnen langs zwommen, begon bij haar de misselijkheid op te komen en was een kotszakje nodig. Samen met haar vriend was wat leedvermaak dus wel op zijn plaats. Terugkomend op de tour hebben wij ongeveer 4 uur op de boot gezeten en een groep dolfijnen gezien en een blauwe walvis. Die middag weer met hetzelfde gezelschap afgesproken op het strand. Voor mij was de sfeer deze middag toch anders. Net zoals gisteren genoot Geert weer van enkele biertjes, Desmon was tegen de klok van 2 uur al aardig dronken en het Tsjechische koppel zat er maar een beetje bij. Maar.. Gelukkig was daar de zee nog met golven die ik in Nederland nog nooit heb gezien. Een mooi excuus om de middag in stijl af te sluiten.

Vandaag heb ik de bus genomen naar het plaatsje Unawatuna. Dit plaatsje ligt op ongeveer één uur rijden van Mirissa en is ook echt een badplaats voor toerisme. Gek genoeg heb ik op het strand de gehele middag geen enkel andere toerist gezien, slechts enkele honden die wat liefde nodig hadden. Voor mij was dit op en top genieten. Met het boek van René van der Gijp op mijn telefoon en het geluid van de golven in de zee op de achtergrond heb ik een topmiddag gehad. Voor morgen staat een bezoek aan het plaatsje Galle op het programma. Dit plaatsje staat bekend om haar Nederlandse invloeden vanuit het verleden.


Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Weet je zeker dat je straks wel weer aan het werk wil op een duf kantoor? Reisleider, reisplanner, reisverhalen schrijver etc.... past dat niet beter? Wederom dus weer genoten van je verhaal en mooie foto’s

Hanneke 2019-06-26 22:33:05

Je avonturen zijn prachtig en je schrijf prachtig, Toch maar reisverlaggever worden? Groeten

Henk 2019-06-27 12:28:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.