Verse vis

Nederland, Medemblik

Vandaag staan we vroeg op. Op het programma staat een fietsrit naar de visafslag in Den Oever. De fietsen staan al zo goed als klaar en de fietskar van Maxi zit vandaag een keer aan mijn fiets. We rijden door Medemblik heen naar de route die op kaart vlak langs het IJsselmeer leek te lopen..... er zit nog een flink stuk land en een hoge dijk tussen ons en het water. Een flink stuk verder op de route hebben we wel even zicht op het IJsselmeer.
We hebben wind tegen op deze lange rechte weg, verkeerd rijden is haast niet mogelijk.

In iets minder dan anderhalf uur komen we aan in de haven. Het lijkt niet druk. Ook hier zijn Corona maatregelen genomen die er toe leiden dat veel mensen bestellingen plaatsen en die daarna in tijdsblokken worden opgehaald. Ik ga de hal in en bekijk het aanbod, er is van alles. Maar niet alles is even praktisch om te verwerken in de camper. Een stukje zalm en een mooi stukje tonijn worden voor mij afgesneden. In beide zakken schep ik ijs erbij zodat het goed blijft in de koeltas tijdens de rit terug richting camper. In de hal staat nog een importeur van wijnen met wat interessante flessen, Laurens moet zo maar even kijken. Bij de uitgang staat nog een klein kraampje met gerookte poon. Tsja, daar toch ook maar wat van meegenomen. Het weekend komen we zo wel door.

Buiten gekomen vertel ik wat ik heb gekocht en dat het de moeite waard is om even bij de wijn te kijken. We wisselen van plaats, ik zit lekker in de zon op de bolder aan het water met Maxi naast me en Laurens gaat de hal in. Na een tijdje komt hij naar buiten met lach op zijn gezicht en een doos onder zijn arm.
Best fijn, grote fietstassen... het verdwijnt er allemaal zo in.

We rijden een stukje terug en vinden een fijne plek aan het water. Tijd voor een pauze met een hapje en wat te drinken én met een mooi uitzicht.

We nemen een andere route terug en fietsen parallel aan de A7, aan één kant zien we verkeer en aan de andere kant groen met enorme berenklauwen.

We stoppen in Wieringerwerf, even langs de supermarkt. Net voor we Medemblik weer inrijden stoppen we nog even bij een klein zaakje waar ze, ja echt waar, ook vis verkopen. Ze adverteren met gerookte paling en dat kopen we dan ook.

Terug op de camping moeten de accu’s van de fietsen echt wel opgeladen worden. Ik kon nog 4 kilometer met ondersteuning rijden. Zo’n dikke 50 kilometer met fietskar en Maxi verbruiken wel wat watt.

We ruimen de inkopen op en snacken van de paling. Heerlijk!

En we maken er een echte visdag van. Bij de rosé die we vanmiddag gekocht hebben genieten we van een mooi stukje verse tonijn. En bij de salade vanavond bakken we de zalm. Hoe gezond wil het het hebben tijdens je vakantie?

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Je zou er zo gaan wonen! Wat een genot en hoewel wij vanavond heerlijk genoten hebben van de nieuwe bbq (ook met zelf ‘gerookte’ zalm!), loopt het water ons nu ook uit de mond! Het lijkt me dat dit ook op onze route gaat komen volgende maand....

Nick 2020-06-20 22:12:36

Heerlijk weekend zo met verse vis vlak bij het water. Lekker genieten.

Marcel 2020-06-21 10:13:49

Lijkt mij een heerlijke dag, veel plezier.

Jos van loon 2020-06-21 20:31:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.