Zaterdag 17 september 2023
Dia uno : de reis naar La Vall de Biañya, Olot , Girona Cataluña
Na de MSC-cruise zijn we een week lekker thuis geweest zodat we bij de Bruiloft van Rob & Corina konden zijn afgelopen vrijdag 15de. Wat een mooie, bijzondere dag was dat om mee te mogen maken.
Eerder bij thuiskomst de spullen van de cruise natuurlijk opgefrist en sommige dingen alweer klaargelegd/gehangen voor deze reis.
Ik had ook nog 2 "vriendinnetjesdagen" bij Lily & Ivy dus de week vloog (hoe toepasselijk, we vliegen dit jaar zo heel wat af) voorbij!
Nu zitten we bij Gate 12 op Eindhoven Airport, als altijd wel weer n tikkeltje te vroeg, maar heerlijk om dan relaxed de koffers bij de self-service te kunnen droppen, de security door te.gaan, toch nog even de winkeltjes door te lopen en een bakkie te nemen, én dan toch op tijd bij de gate te zijn.
Zo heb je tijd om aan je verslag te beginnen. Dit keer waarschijnlijk wel eerder in de mailbox van de meelezers want internet en cruisen blijft nog ongemakkelijk. Advies is om toch nog steeds, ondanks dat je een fiks bedrag mag aftikken, steres roamen uit en aan te zetten op zee, én dan duurt het uploaden ook nog eens langs, daardoor stond het eind van de cruise voor de "fans" ook niet meer in de mailbox. Beetjes eieren na pasen vond ik.
Nu hopelijk aan land wel goeie verbinding zodat ik en mijn verslag kan bijhouden en lekker mijn Zeven Zusters-boek kan luisteren, dat lukte dus.niet aan boord, ja als je een nog grotere "donatie" deed, en een engelengeduld schat ik in.
Voor nu, wachten op onze priority-boarding om 13.05 en up, up and away, op weg naar El Prat waar de huurauto hopelijk startklaar staat om naar ons eerste logeerpartijtje in B&B Mas el Guitart te gaan bij Antonio en Laia.
Zoek deze maar.eens op, het is zeker de moeite waard om hier eens heen te gaan
.
13.30 uur vertrokken we voor een vlucht van exact 2 uur naar El Prat, Barcelona.
Wat jammer was, was dat.we landde op terminal 2 en de huurauto in terminal 1 stond, dus even zoeken, met een bus 10 minuten rijden, waar.moesten we eruit?weer even zoeken,.maar.....gevonden. Uiteindelijk waren we na al mey al zo'n 5 kwartier bij rij 45 waar onze huurauto, een Link&Co klaarstond.
Hup, op weg naar Olot, naar de.vallei waar de B&B staat.
De weg hierheen was goed te.doen, even wat drukte natuurlijk rondom de luchthaven,maar.een verder een rustige, mooie route van ong. anderhalf uur.
In het dorp.bij een de plaatselijke benzinestations wat te etrn en drinken meegrnomen, want het is hier.dus op zondag allemaal dicht.
Het is nu 21.10 uur en Wauw!!!! Wauw!!!!
We zijn nu een paar uurtjes hier in la Val de Biañya , in de B&B, en kregen we een meest hartelijke ontvangst van Antonio (mijn jongere, spaanse broertje zoals.ik hem noem) en zijn lieve vrouw Laia gepaard gaande met vele knuffels en kusjes. Ze wilde eerst Lily en Ivy op de foto zien.....
Even terug naar even eerder.
Alleen het aanrijden was al mooi maar eenmaal het padje in hierheen, vielen onze mondjes open.
Tuurlijk "ken" in het hier van de plaatjes, en de verhalen maar hier zijn, is een heel ander verhaal. Je weet niet wat je ziet, zo mooi.
Een enorme lap grond, op/tegen een heuvel met hierop diverse gebouwtjes waar.kamers.en appaetementen van gemaakt.zijn. Van de gebouwen hier in "Mas" is bekend dat ze er al in.de.jaren 1500 stonden, althans de.eerste papieren dateren van die tijd,. Zo mooi gerestaureerd , echt je kijkt je ogen uit. En het uitzixht overal, stunning!
Eerst zijn we naar ons appartement gegaan, zoals gezegd, het appartement met de naam Aqua ofwel the Water Suite genaamd op hun website.
Jesucristo, también tan increíblemente hermoso, ofwel, ongelofelijk, ook zo geweldig mooi!
Deze watersuite heeft 2 verdiepingen met op de begane grond, de keuken,woon-, en slaap-, en badkamer, en op de benedenverdieping, zoals de naam al doet vermoeden , onze privé-spa compleet met sauna en binnenzwembad met nog.een tweede complete.badkamer,
realmente fantástico, echt fantastisch dit.
Onze bakkese staan geloof ik nog open.....
😵😵 zie je
Op het moment is de casa rural(b&b) en spa ( je kunt hier voor allerlei behandelingen en retraites ook terecht) voor dit seizoen gesloten en we hebben dus alles voor ons alleen. Het koelkastje staat gevuld met water,melk,biertjes en fris en de Nespresso is ook klaar voor gebruik.
Als we iets nodig hebben kunnen we appen of aan komen lopen en gaan ze het verzorgen, maar, we redden ons zo al wel schat ik in.
Tuurlijk eerst wat bijgekletst, foto"s van onze twee 💗endiefjes laten zien, plattegrondje van de wandelroutes rondom de casa rural uitgelegd en daarna lieten Toni y Laia ons alleen.
We hebben afgesproken.dat we elkaar zo nu en dan wel tegenkomen hier maar dat we verder ons eigen plan kunnen trekken, wat we wel HEEL fijn vinden
Bij eerdere bezoekjes was het zo dat je wat geleefd werd en van hot naar her, van familielid naar familielid werd gebracht, maar dat was begrijpelijk omdat de families elkaar na jaren dan weer zagen en er uiteraard spaans gesproken werd door enkele leden van mijn familie,ons mam uiteraard voorop en dat is nu wat anders met ons vacaciones español (vakantie spaans).
Dus.......zijn we op de bank geploft, heb ik het stokbrood belegd, want we hadden dus niets meer gegeten na de koffie op Eindhoven en nogmaals alles onderweg was dicht, op de Burger King en Mac vlakbij het vliegveld na, en dan merk je dat je de Pyreneën ingaat......prachtig maar zelfvoorzienend zeg maar, zeker op zondag.
Na t stokbroodmenu lekker een Nespresso als toetje , prijsuitreiking van de Vuelta op tv, en bijkomen. Oja voor.ik het vergeet, al 3 katjes ontmoet, 1 van de twee van hier, en 2 van iemand uit de omgeving, die overal rondlopen,.kan dus al niet meer stuk ook wat dat betreft.
Net lekker even relaxed in het zwembad gezeten met wat drinken en nu nog even op de bank met de tablet.
Ben benieuwd hoe het bed slaapt, aan de aankleding en sfeer.hier, zal het zeker niet liggen.
Morgen maar.lekker.op.pad met onze fijne blauwe huurLink&Co, de omgeving hier is, en ons mam heeft niets.teveel gezegd, prachtig. Over ons mam, Anni, de 2de moeder van Toni.gesproken, ze is er weer een beetje bij en heeft een mooi ereplekje op ons ontbijttafel gekregen. Dit was tenslotte de.reden om deze dagen hierheen te.gaan, de."afscheidstour" van ons zo geliefde en nu zo enorm gemistte mamma( ook voor Cor), (over) oma,.zus en oma Tim, zo.blijf ik haar ook noemen bij Lily.& Ivy, net zo handig.en zo.blijft de traditie bestaan, en dat verdiend ze.
We.gaan ook in deze.omgeving, waar ze ook zo graag kwam, haar een beetje achterlaten, wat Toni ook heel veel.deed toen ik dat net vertelde.
Hasta mañana
Geschreven door HelenCorso2017