Mooi Lecce en vanaf 5 uur noodweer.

Italië, Porto Cesareo

Vanmorgen weer koffie en een broodje bij de ontbijttent gehad. Daarna gaan we op weg naar Lecce. Nog geen 30 km hier vandaan.
Tijdens onze 1e reizen naar Puglia in 2014 en 2015 zijn we ook in Lecce geweest. Het was in de zomer en het was toen totaal niet druk. Alles zag er erg oud en authentiek uit. Heel erg mooi. Er waren zelfs nog geen nederlandse reisboekjes van Puglia. We hadden een route gevonden op internet van reisroutes.be
In het coronajaar 2020 zijn we hier ook geweest. Ook toen was het erg rustig. Je zag al wel dat er veel schoongemaakt was en dat ze druk aan het restaureren waren.
En dan vandaag: heeeel erg druk. We hadden erg veel moeite om een parkeerplaats te vinden. Gelukkig toch gelukt! Er waren veel toeristen, ook veel Amerikanen. Er stond veel in de steigers, bijna alle kerken en belanrijke gebouwen waren van buiten helemaal schoongemaakt. Bij de toeristeninformatie moet je nu betalen voor informatie en een plattegrond. Voor de belangrijkste en mooiste 4 kerken moet je nu een combiticket kopen.
Dat hadden we in 2020 al gedaan dus vandaag overgeslagen!
Maar toch was het weer erg mooi! Er is zoveel te zien.
We liepen om 10.40 uur de stad in en hebben op de bonnefooi rondgestapt. We zagen weer veel moois. Om 13.00 uur hebben we buiten met zicht op de Santa Croce kerk pasta gegeten bij Restaurant Duca. Daarna zijn we naar Museo Faggiani gegaan. Daar hadden we op internet over gelezen. Het was een "gewoon" woonhuis van een familie . Maar tijdens een reparatie door een lekkage vonden ze eeuwenoude resten! Heel bijzonder dus. Je betaalt €5 p.p. en je krijgt een beschrijving in het Nederlands mee zodat je dan een bep. route door het huis kunt lopen inclusief op het dak en in een diepe kelder.
Het was de moeite waard!
http://www.museofaggiano.it/en/home/
Daarna zijn we vlot naar de auto gelopen. Het begon nl. erg te rommelen en te dreigen in de lucht. Tot dan was het prima weer geweest.
We moesten 2x even schuilen maar we bereikten droog de auto👍. Toen we wegreden begon de regen en na een kwartier begon het ook te onweren. We hebben bij de Conad nog even brood gehaald en zijn verder binnen gebleven. Het ging echt erg tekeer.
Vandaag 59 km gereden
9 km gelopen
Temperatuur rond de 23° in de buien later 18°
De onweersbui duurt van 17.00 uur tot ruim 23.00 uur 😱🫣🌧⚡️⚡️⚡️⛈️💧💧💧💧💧💧💧

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.