Vanmorgen na het ontbijt reden we om 9.15 uur weg. Het was helder weer, blauwe lucht en wat bewolking. Het was wel fris, rond 15 graden.
We wilden een rondrit door de omgeving maken. Het is daar erg mooi, bergachtig!
We begonnen in Castelpetroso. Daar is een " heiligdom " gebouwd in 1975: Basilica Santuario di Maria Santissima Addolorata.
Omdat op die plek regelmatig Maria "verscheen", en een ziek jongetje genas na het drinken van bronwater. Zijn vader zamelde daarna geld in voor de bouw van het heiligdom.
Het is indrukwekkend, ook voor
" ongelovigen". Er loopt een " via matris" van de kerk naar de plek van verschijning. Met onderweg 7 mooie beeldengroepen.
Daarna hebben we nog leuke kleine bergdorpjes gezien zoals : Sant'Angelo in Grotte met een mooie grotkerk.
Macchiagodena met een mooi kasteel.
En Frosolone. Daar hebben we heerlijk gegeten bij een soort huiskamerrestaurant.
Om 15.00 uur waren we in Venafro, ook een leuk bergstadje, waar we 2 nachten slapen in B&B Buena Vista.
Vanaf vandaag moeten we ook overdag buiten een mondkapje op. De andere maatregelen wat betreft corona gelden niet voor ons omdat we al langer dan 2 weken in Italië zijn.
Goed dat we maandag weer thuis komen.
Geschreven door AnJos