Vannacht en gisteravond heeft het erg geregend. Om 9 uur was het droog en kwam de zon voorzichtig te voorschijn. We wilden vandaag de Dolomieten verder inrijden richting Cortina d' Ampezzo en daar wandelen. Maar daar zou het pas aan het begin van de middag droog worden. Jammer. Maar we vonden een goed alternatief : Vittorio Veneto via de site van Ciao Tutti
https://ciaotutti.nl/reizen-door-italie/veneto/vittorio-veneto/ Het ligt 45 minuten rijden richting het Zuiden via een scenic weg.
Maar eerst hebben we brood gehaald bij de bakker hier vlakbij. Tegen 10.50 uur vertrekken we. Het weer is al aardig goed maar vlak voor we er zijn is er even een flinke bui. We parkeren bij het station en lopen eerst naar de Tourist Info. Het is weer droog!! We krijgen goede informatie van de aardige medewerkster. We beginnen bij het Piazza di Popolo in het stadsdeel Serravalle met een groot monument voor alle gevallenen in de W.O.I In deze plaats is de oorlog beëindigd. Op verschillende plekken staan interessante infoborden met weetjes over die oorlog. In een toegangspoort zitten zelfs nog kogelgaten van Oostenrijkse soldaten die met Duitsland meevochten.
We zien weer veel mooie oude gebouwen.
Het gaat terug tot de 15e eeuw. Het klopte dat we de palazzo's venetiaans vonden.....ze zijn gebouwd voor venetiaanse handelaren.
Ik vind vooral ook de balkonnetjes erg mooi...
Er wordt flink gerenoveerd op het mooiste plein : Piazza Flaminio. Het weer wordt steeds beter, warmer en zonniger🌤👍 We eindigen in het stadsdeel Ceneda bij de Duomo. En rijden dan weer terug naar Belluno. Doordat de zon nu volop schijnt zien we de bergen nu erg goed zonder laaghangende bewolking.
Prachtig! Om 16.30 zijn we weer terug. We rusten even uit en ruimen op. Alle was zit nu weer schoon in de koffers.
Om 18.15 uur lopen we weer richting het centrum. We nemen nu de paarse route langs de rivier en hebben weer mooi zicht op de bergen. En op de brug Ponte della Vittoria.
Er staat ook nog 1 boog van de oude brug. Het lijkt wel op de pont d'Avignon.
Dan lopen we naar het grote plein Piazza dei Martiri. We eten lekker bij restaurant Taverna.
Om 21.00 uur zijn we terug.
Vanmorgen hebben we besloten om via Umbrië : San Feliciano (2 nachten), naar Puglia (9 nachten) te gaan.
Hier komt vanaf woensdag weer veel regen en de temperatuur daalt naar 19°. Misschien dat het hier over 2 weken beter weer is.
We gaan het zien!
We hebben 81km gereden
15 km gelopen
Geschreven door AnJos