Moab is een gezellig plaatsje met veel restaurants en hotels/ motels/ campings.
Het is ook voor " adventurers". Veel Mountain biking, raften, ziplines, climbing en off road riding. Wij slaan dat maar even over en houden het op wandelen en autorijden.😜
Het is hier erg druk, hotels en restaurant zitten vol, ook de grote supermarkt is erg vol. Het blijkt dat het hoogseizoen is! Dit loop van maart t/m oktober!
Vanmorgen zijn we vroeg opgestaan. En waren al om 7.15 uur in Arches N.P. Ze werken nl. met tijdslot van een uur. Wij konden binnen komen van 07.00 - 08.00 uur. Voor 7 uur en na 16.00 uur heb je geen tijdslot nodig.
We konden zo naar binnen rijden nadat we het tijdslot, de Nationale Parkenpas en mijn identificatie hadden laten zien. Er waren toch al aardig wat mensen. We hebben wat fotostops ( Courthouse Towers, Balanced Rock en Skyline Arche) gemaakt op weg naar het einde van het park waar we de Devil Gardens Trailhead gaan lopen. Maar eerst gaan we ontbijten op een bankje in de zon. Het is stralend zonnig, er staat veel minder wind dan gister maar het is wel koud: rond het vriespunt! Op de parkeerplaats van de trail is het al erg druk om 9.00 uur. We hebben bijna de laatste parkeerplek. Het is een prachtige trail tot aan Landscape Arch. Ik maak veel foto's! 🤭🫣 Daarna wordt de trail te zwaar. We lopen weer terug naar de auto. Daar aangekomen zien we veel auto's rondrijden op zoek naar een plek. Wij rijden dan naar de Upper Delicate Arch Viewpoint. En lopen langzaam omhoog. We hebben boven een prachtig zicht op de Arch! We zien dat het bij de Arch heel erg druk is.
In onze 1e planning van deze reis stond de zware wandeling naar de Arch op het programma maar n.a.v. de heupproblemen van Jos hebben we hem vervangen. Dit was een goede keus en zo zien we hem toch goed.
Dan rijden we naar de picknickplaats tegenover de Balanced Rock en lunchen daar. We hebben daar een prachtig uitzicht op de LA Sal Mountain die nog veel sneeuw hebben en mooi in de zon liggen. Na de lunch rijden we het park uit ( om 14.15 uur) en verbazen ons over de vele auto's die in een dubbele rij voor de ingang staan. We rijden dan nog een stukje over de scenic byway 279 langs de Colorado Rivier. Een mooie rit waarbij we o.a. weer rotstekeningen zien. Daarna rijden we terug naar Moab waar we koffie drinken, tanken en de auto schoon spuiten. We zijn om 16.00 uur weer op de kamer en rusten lekker uit. We eten in een western style restaurant Broken Oar. We moesten eerst een kwartier wachten. Het restaurant zat vol! We hebben lekker gegeten.
We vonden Arches weer heel erg mooi net als in januari 2018 toen we er voor de 1e keer waren.
Vandaag :
15 km gelopen
137 km gereden
Het was om 7.00 uur rond 0° het liep op naar ongeveer 19° en heel helder, zonnig weer🌞
Geschreven door AnJos