Dag 14, 14 april donderdag, Pefkochorie

Griekenland, Pallini Municipal Unit

Wat later opgestaan dan gebruikelijk, 08.30 uur. We gaan niet direct op pad, om niet te vroeg bij het hotel aan te komen, dan maar een lange strandwandeling. We kwamen veel Griekse landschildpadden ,loslopende honden en kuifleeuwerikken.Vervolgens nog wat geluierd bij de camper.
Om 14.00 uur in de camper geklommen voor het volgende punt waar de kinderen ook komen. De omgeving tijdens het rijden leek op teletubbies land, een golvend land waar ook lavende velden zijn aangeplant. Bij het hotel aangekomen werden we hartelijk begroet door de eigenaar Thomas. We mogen voor de kinderen gekochte spullen op de kamers in de koelkast leggen. Het ziet er netjes en verzorgd uit. Zelf zijn we aan het zwembad gaan liggen. Even niets. " s Avonds naar het stadje gelopen, veel wegen en voetpaden lagen open, veel gelegenheden waren nog dicht, koffie in een trendy zaak was vies en het bleek dat er dagen kwamen met 90% kans op regen . Ook bleken de kinderen 3 uur vertraging te hebben. Theo had het er moeilijk mee. Eindelijk waren de kinderen er om 01.00 uur s"nachts, konden ze eindelijk wat eten na hun vertrek om 12.30 uur uit Groningen. Ze waren naar vertrokken want bij Hoogkerk hadden ze gezien hoe een scooter werd aangeraden door een auto. De pizza"s en man werden gelanceerd in de lucht met een boog. Bezwaard dat ze niets konden doen, hebben ze nog uitgezocht hoe het was afgelopen; de man had geen ernstige verwondingen opgelopen.

Pefkohori. stranden
Pefkohori, ook wel Pefkochori genoemd, is een drukke badplaats aan de oostkust van Kassandra op Chalkidiki. De vakantiebestemming ligt op vier kilometer van Hanioti en 105 kilometer van Thessaloniki. Het is een populaire vakantiestek, heeft een interessant oud gedeelte en een klein haventje. De naam dankt het dorp aan het naaldbomenbos (pine forest) wat in het Grieks pefko betekent.

Pefkohori is een veelzijdige vakantiebestemming op Kassandra Chalkidiki
Het nieuwe gedeelte is het toeristische gedeelte en alles straalt hier vakantie uit. Hotels en appartementen in overvloed en van eenvoudig tot luxe. Als je vanaf de hoofdweg naar zee loopt of het haventje kom je genoeg restaurants, taveernes, supermarkten, souvenirshops en bars tegen. In Pefkohori hoef je je tijdens je vakantie in ieder geval niet te vervelen.

Het oude gedeelte van Pefkochori is een stuk minder toeristisch. Een mooi gedeelte om doorheen te wandelen op zoek naar een traditionele Griekse taveerne. De rood met groene koepel van de grote kerk steekt al snel de kop op. Echter hier vlak achter vind je een kleinere kapel met op het pleintje hiervoor een terrasje.

Vanuit de haven, een lange pier, varen dagelijks cruises naar Sithonia. Ook vissersbootjes liggen in het haventje van Pefkohori. Hier start het zandstrand van de badplaats. Het strand van Pefkohori is en zandstrand en vrijwel overal goed georganiseerd.

Pefkohori tips
Maak een wandeling door het oude gedeelte van Pefkohori. Ontdek de grote kerk en hier vlak achter de kleine oude kapel. Wandel door de smalle oude steegjes en laat je verrassen door de kafénions met gezellige terrasjes en de neoklassieke huizen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.