De weg naar onze volgende bestemming was in het begin goed te doen. Mooie nieuwe rijbanen en de weerszijden zijn goed te zien. Heuvels, bergen en valleien. Het gebied is rotsachtig (grijs) met lage begroeiing. Helaas is het bewolkt en heiig wat de vergezichten geen goed doet. Temperatuur zakt in een paar kilometer van 18 graden naar 12 graden, dan maar een jas aan. Bij een benzinestation de gasfles bijgevuld. De medewerkster was hiermee niet blij mee, het was voor auto's bedoeld. ( Mag eigenlijk niet )
Bij de sanitaire stop kwamen we erachter dat in tegenstelling tot wat wij dachten, we op reisschema liepen en geen extra dag hadden. Geen tijd dus op ergens een extra dag te verblijven. Reis weer opgepakt nu was de omgeving een stuk groener met vele vlaktes en vergezichten op water. We konden helaas nergens stoppen op het op de foto te zetten.
Op 1.5 uur uur afstand van de eindbestemming kwamen we op een smalle niet onderhouden weg. Nu maar geen tegenliggers treffen. Af en toen gebeurde dat wel en dan kon het maar net. Op veel andere punten had dat niet gelukt. Er kwam maar geen eind aan deze weg , wat duurde dit stuk lang , trouwens ook in het echt we deden er 2,5 uur over. Op zich was de omgeving mooi om te zien maar genieten konden we er niet van. Laatste half uurtje zaten we gelukkig weer op een twee baans weg.
Tijdens het rijden kreeg ik een bericht van hollandsnieuwe dat ik geen tegoed meer had en Theo even later hetzelfde bericht. Een ander bericht heette ons welkom in Bosnië. Wat voor de drommel , dat ook nog. Dan sta je dan in een vreemd land, zonder internet met al je reisplannen , route , overnachtingsplekken enz. er op. Na een kort rondje door de stad en hier en daar vragen of we met een card kunnen betalen , wat dus nergens kon, bij een cafe gaan zitten met wifi waar we met euro's konden betalen. Lang verhaal kort Bosnië valt onder de wereld en niet onder de EU landen wat 1 mb 1000x duurder maakt. Lekker, maar niet heus.
De stad vol deed ook nog niet aan de verwachtingen maar dat kan natuurlijk door de dag komen of vitamine tekort want de zon hebben we vandaag ook niet gezien. En zo gingen Jut en Jul weer naar de camper. Toch nog een lichtpuntje ; Theo probeerde gewoon wat met wachtwoorden met een wifi punt en dat lukte. Vanavond kunnen we toch nog een en ander uitzoeken en ouderwets op papier zetten. O, ja nog een ervaring van terug in de tijd: bij de grens overgang moesten we twee keer ons paspoort laten zien.
Trebinje is de meest zuidelijke stad van Bosnië en Herzegovina. Het ligt op zo’n vier uur reizen vanaf Sarajevo, de hoofdstad van Bosnië en Herzegovina. De stad heeft geen grootste bezienswaardigheden, wat er voor zorgt dat veel reizigers Trebinje links laten liggen.
Trebinje ligt vlak bij het drielandenpunt van Bosnië, Kroatië en Montenegro. Door zijn strategische ligging is Trebinj een goede stop tijdens je rondreis door de Balkan, zeker omdat de grensovergangen in het hoogseizoen soms erg druk kunnen zijn wat leidt tot lange wachttijden.
Vanaf de Zupci-Sitnica Border Crossing tussen Bosnië en Montenegro kun je Kroatië bijna zien liggen. Bijna ja, want de grens tussen de landen loopt precies over een van de prachtige bergen van de regio. Kroatië ligt precies aan de andere kant van de berg. Wat lijkt het oude centrum van Trebinje toch veel op het mediterraanse uiterlijk van Dubrovnik in Kroatië! Dat is misschien niet zo raar, de afstand Trebinje-Dubrovnik is slechts 30 kilometer. Terwijl Dubrovnik platgelopen wordt door toeristen, is Trebinje bijna uitgestorven. Het is er rustig en gezellig.
Hét hoogtepunt van Trebinje is de brug Perovic Arslanagic brug over de rivier de Trebisnjica. Deze Ottomaanse brug verbindt de twee helften van de stad. Naar het schijnt is dit een van de mooiste bruggen van Bosnië en Herzegovina. Aan de ene kant van de brug ligt het knusse oude centrum van Trebinje, aan de andere kant van de brug toornt het klooster Hercegovacka Gracanica hoog boven de stad uit.Langs de rivier liggen verschillende historische watermolens. Deze bezienswaardigheden van Trebinje zijn beslist een korte stop waard. Veel van de watermolens zijn zelfs nog in gebruik.
Het klooster Hercegovacka Gracanica is de parel van Herzegovina. Het klooster ligt op de heuvel Crkvina, vanwaar je het beste uitzicht over de stad hebt.
Naast het klooster ligt een klein amfitheater waar in de zomer regelmatig voorstellingen worden gegeven. Maar zelfs in het vroege voorjaar, wanneer de natuur langzaam ontwaakt en de zon iedere dag een beetje krachtiger wordt, is het park op de heuvel zeer de moeite waard.
Trebinje ligt langs de Honing en Wijn route die het zuiden van Bosnië en Herzegovina doorkruist. De lokale wijnen van Srpska zijn Vranac en Zilavka, daarnaast serveren veel wijnhuizen ook andere wijnen en likeuren.
Geschreven door 2021-frankrijk