Dag 18 Fuilla

Spanje, Montellà i Martinet

Vanmorgen uitgeslapen, bij mijn eerste poging om op te staan bleek de wereld buiten wel heel klein te zijn. Er gauw weer in. Half uur later er toch maar uit. Samen met de camp kinderen een plakje worst aan een kitten gegeven. De kitten leek sprekend op onze kat Rico.
Na gisteravond lang gezocht te hebben naar een leuke plek aan de Spaanse kust, hebben we besloten naar Argeles sur Mer te gaan, met als tussenstop Fuilla, we willen een aantal dagen luieren met voorzieningen zoals een zwembad en brood kopen op loopafstand. Een plek vinden met die eisen liep gisteren vast dus daarom richting Argeles.
De mist trekt weg en om 10.00 uur is het stralend mooi weer. Rijdend door een stadje heen, Bourg Madame, wel een groep van 50 zwevende grote vogels gezien, zwarte vleugels witte borst, tijd om ze goed te zien was er niet, we waren verkeerd gereden en moesten op de weg letten. Nog lange trein die opwaarts over een lange brug reed op de foto gezet. In het hart van de Pyrénées-Orientales, tussen Villefranche-de-Conflent en Latour-de-Carol, niet ver van de Spaanse grens, rijdt het hele jaar door de beroemde gele trein van Cerdagne. Zijn Catalaanse kleuren, geel en rood hebben hem de bijnaam Kanarie gegeven. Het indrukwekkende, 63 kilometer lange parcours gaat over de hoogst gelegen spoorlijn van Frankrijk, door prachtige berglandschappen. Schitterende vergezichten, twee spectaculaire bruggen - het viaduct Séjourné en de hangbrug van Gisclard -, en 19 tunnels geven dit unieke parcours nog iets extra's.
Verschil met de Spaanse wegen in de bergen is direct merkbaar, veel meer stopplekken. Ook deze route was mooi om te doen en o zo fijn als je af en toe dat vast kan leggen, al lukt dat niet altijd met je mobiel
Aangekomen op de plek, een camping deze keer, de camper zolang ergens neer gezet om daarna even te kijken waar we uiteindelijk willen staan. Ernaast stonden Duitsers met hun camper , die terwijl we onze camper plaatste, weg reden om hun camper 10 meter verderop te zetten. En daar waren ze wel even zoet mee. Dat ging met moeite. Ondertussen hadden wij een andere plek gevonden, de ondergrond was vlakker en daarom beter. Nadat we klaar waren, kwamen de Duitser weer en stalde hun camper van waar ze vandaan kwamen. Ik denk dat het tijd is om ons eens uitgebreid te gaan wassen. We stinken schijnbaar..
Maar eerst voorweken in het zwembad . De hele middag waren we er alleen met zijn tweeën. Wat was dat lekker. Gewoon niets, boekje mee, wat spartelen in het water, koekje erbij. Een heel bad voor ons alleen.
Even wat voorbereidingen doen voor het eten, weer spartelen. Weer werkte goed mee, het was warm. De tijd kunnen we goed bijhouden want elk kwartier luidt de kerktoren en bij de hele uren kun je tellen hoe laat het is.
Na uitgesparteld te zijn , ons aangemeld bij de eigenaar. Hij komt uit Nederland dus dat ging van een leien dakje. Eten, douchen en daarna hangen in de Campert want het was nu wel koud.


In de omgeving van camping Le Rotja is veel te zien en te doen. Er zijn veel historische bezienswaardigheden in de directe omgeving van Camping Le Rotja. In het stadje Villefranche de Conflent, op een steenworp afstand van Camping Le Rotja, vindt u een klein en gezellig middeleeuws centrum (van oorsprong een militaire nederzetting). Van Villefranche de Conflent kunt u een wandeling maken naar Ford Liberia, waar u kunt genieten van een prachtig uitzicht over Villefranche de Conflent en de omgeving. Verder kunt u in de omgeving wandelen of fietsen in de bergen, maar u kunt ook kiezen voor rafting, canyonning, hydro. Kortom; teveel om op te noemen!

Bleek naderhand wel 31 toeristische bezienswaardigheden in de buurt te zijn. !

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.