En zo zit dag 8 er al weer op, het gaat rap zo. Nog even en dan... Daar willen we nog even niet aan denken, we willen nog genieten van al het moois dat we zien en nog gaan zien.
Even terugkomend op een vraag van Roelof: de rode rotsen zijn heel erg lang geleden (tussen 150 en 210 miljoen jaar geleden) gevormd door zand dat bij elkaar geperst is en daarna goed bewaard is gebleven. In de loop der tijd is het weer tevoorschijn gekomen en door de elementen gevormd. Die rechte wanden komt doordat grote brokken afbreken en bij dit type rots gebeurt dat dus verticaal, en strak.
We hebben het vandaag rustig aan gedaan. Kamer was warm, airco maakte herrie en we hebben allemaal wat slecht geslapen. Ontbijt was wel goed maar de ontbijtruimte veel te klein dus hebben we het maar meegenomen naar onze kamer. Na het ontbijt even tanken en toen onderweg naar Nederland. De route vanuit Glenwood Springs is fantastisch: vooral het begin is spectaculair met grote rotswanden, de Colorado River er vlak naast en bochtige wegen. Daarna wordt het saai, niet vanwege de omgeving maar deze snelweg rijdt gewoon niet fijn. Geen idee waar het aan ligt maar ik voelde me er niet echt comfortabel. Op andere plekken heb ik dat niet eigenlijk dus ik heb geen idee waarom nu wel. Maakt ook niet meer uit, achter de rug en gelukkig was er Georgetown voor een korte stop. Ik was een beetje kribbig geworden van het rijden, van mensen die je met 1 mijl verschil inhalen, van jojo's, van vrachtwagens, van wegwerkzaamheden... De pitstop hielp wel iets. Niet lang na weer de snelweg opgedraaid te zijn kwam de afslag naar Nederland al in beeld. Althans, we moesten nog wel een stuk maar die snelweg was wel klaar gelukkig.
Het was weer een mooie route, we kwamen van een andere kant aanrijden dan de vorige keer en dat is dan wel weer leuk.
Nederland was weer tof, even praatje gemaakt met de dame in het visitorcenter, zij verwees ons door naar Elektra. Kom ik zo op terug. Het was al in de middag en we kregen wel trek. Ons tentje van 5 jaar terug was al meerdere keren van eigenaar gewisseld dus zijn we aan de overkant gaan zitten bij een deli (broodjeszaak). Was prima!
Hierna naar de bieb. Elektra is de leidinggevende van de bibliotheek en EMT (verpleegkundig medewerker) van de plaatselijke brandweer. Ze heeft onlangs een bezoek gebracht aan Nederland via een uitwisselingsprogramma met leden van de bibliotheek in Middelburg. We hebben een tijd met haar staan te praten, erg enthousiaste dame.
Daarna nog even een foto bij de plaatselijke brandweerkazerne. Helaas hadden ze dit keer geen shirts om te verkopen maar dat was geen probleem verder. Het werd donker dus tijd om te gaan rijden. Ik wilde een nieuwe foto met het bord van het dorp Raymond en die hebben we in de stromende regen gemaakt. Estes Park was de volgende stop en eigenlijk ook gewoon eindpunt. Even de plaatselijke Safeway bezocht (supermarkt) en daar iets simpels gehaald voor het avondeten. Leuk om te zien dat mijn kortingspas daar nog werkt. Inchecken bij ons Motel ging soepel, spullen naar binnen en even een tijdje met de benen omhoog. Omdat je niet elke dag vlakbij Rocky Mountain National Park bent wilden we eigenlijk nog wel even kijken daar. Want op je kamer blijven is dan echt zonde. Een aantal parken werkt tegenwoordig met een toegangssysteem, je moet een vergunning/ toegangsbewijs hebben om in een bepaald tijdslot naar binnen te mogen. We waren 10 minuten te vroeg, het was 17.50u en vanaf 18.00u mag je zonder permit naar binnen. We zijn maar ergens anders heen gereden en daar een wandeling gemaakt van ongeveer 3 kwartier. Marc wilde niet mee, ook prima natuurlijk.
Nu gaan we nog even relaxen, morgen een lange reisdag naar Rock Springs dus op tijd uit bed!
Ons verblijf voor deze nacht:Saddle & Surrey Motel1341 South Saint Vrain Avenue, Estes ParkWeertype: Wisselend, zon en regen en tussen 15 en 25 gradenAantal gereden mijl: 214 Geschreven door RLML.op.reis