Van Obernai, naar Hornbach, naar Prum, naar Hedel

Duitsland, hornbach

Na 6 dagen genoten te hebben van het mooie weer, mooie omgeving en de rustige camping gaan we noordwaarts.
Iedereen vind wel iets leuk, van muziek, van vrienden, van sport, van films en boeken, van hobby, ik vind de Hornbach wel leuk als favoriete DHZ.
Bij het zoeken naar een camperplek tref ik er toevallig een in, je raad het al: HORNBACH. Gelegen in Duitsland ook nog.
Onderweg zien we dat Duitsland de grenscontrole weer heeft ingesteld, een 8-tal politie met wapens controleren iedere passant die Duitsland in komt. dit in verband met het voetbal EK kampioenschap.
Na een 180 km komen we aan op de camperplek met 25 plaatsen, een 5-tal zijn bezet.
https://klosterstadt-hornbach.de/wohnmobilstellplatz/
Toos wil een plek in de midden met het meeste licht en ruimte.
Een fantastische camperplek, 9 euro, stroom 1 euro voor 2kW, rustig gelegen tussen het dorpshuis, en het voetbalveld.
Rond de klok van 6 komt een gepensioneerde vrijwiliger de 9 euro ophalen en schrijft een keurige nota.
Direct naast de camperplek is een sportruimte gecreeerd waar iedereen kan sporten, zoals voetbal, basketbal, tennis, badminton, tafelvoetbal, jeu de boukes, biljart en minigolf.
Alle attributen zijn aanwezig en compleet, voor iedereen te gebruiken.
We spelen tafelvoetbal en minigolf, Toos wint er geen een.

Hornbach heeft niets met de DHZ Hornbach zoals wij die kennen, Sam woont er niet en de firma is er niet, wat is er wel:
Het stadje is bekend, doordat er een in het jaar 741 door Sint Pirminius gesticht klooster van de benedictijnen stond. Deze heilige is hier in 753 ook overleden.
Sint Pirminius is ook in het stadswapen afgebeeld.
In 1352 verkreeg Hornbach stadsrechten uit handen van Keizer Karel IV. In de jaren na 1990 is het tot een ruïne vervallen klooster, evenals het nabij gelegen Fabianussticht grotendeels heropgebouwd. Er zijn o.a. een hotel, een feestzaal voor bruiloften en partijen, en een museum in ondergebracht.
https://www.kloster-hornbach.de/en/home

Direct na aankomst doen we een fietsronde, komen over een fietspad waar nogal wat water heeft gestaan, de modder ligt nog op het pad.
Een rit van 35 km waarbij ook nog wat klimwerk in zit. Mooie binnenwegen en fietspaden.
Na de rit bezoeken we het dorp, kijken bij het klooster, de kerk en het centrum(pje), er zijn 2 bakkers, een shoarma-tent, 2 restaurants, een voetbalclub en mooie vakwerkhuizen, ziet er allemaal netjes uit en verder is het stil.

Vrijdagochtend worden we wakker met regen, we kijken elkaar aan en hebben Hornbach wel gezien.
We vertrekken naar Prum, ook Duitsland, de camperplek is heel ruim opgezet naast de rivier de Prum.
Kosten zijn hier 8 euro en er is water, afvoer en elektra.
https://www.eifel.info/a-wohnmobilstellplatz-teichplatz-pruem
Via een brugje kom je in het stadje en bij de diverse supermakten, alle voorzieningen zijn aanwezig.
Het weer is dreigend naar regen, we nemen de regenjas en wandelen het verrassende stadje binnen met het grote abdij met kerk Sint Salvatorbasiliek als middenpunt.

In 720 wordt Prüm voor het eerst genoemd en één jaar later is de abdij van Prüm gesticht. De abdij en zijn bijgebouwen werden in 1721 geheel herbouwd. In 1769 verwoestte en brand 214 van de 294 huizen. In 1802 werd de abdij gesloten en werd de kerk een gewone parochiekerk. In 1883 werd Prüm aan het spoorwegnet aangesloten, intussen de stad echter niet meer aan het spoor verbonden en is op het oude tracé een fietspad aangelegd.
In de Tweede Wereldoorlog is de stad door de Amerikanen beschoten, Prüm werd voor 80% verwoest. En in de kerstnacht van 1945 stortte een deel van de basiliek in als gevolg van de oorlogsschade. Ook na de oorlog had Prüm nog te lijden van een grote ontploffing in 1949 onder de Calvarieberg, waar 500 ton springstof was opgeslagen, bedoeld om de bunkers van de Westwall te laten springen. De kilometers in de omtrek weggeslingerde stenen beschadigden veel van de net weer opgebouwde huizen.

Onderweg spreken we een Duitse heer die verteld over de bergkam "de zwarte man" welke te oostelijk van Prum ligt, de berg verdeeld het weer welke vanaf Frankrijk naar Duitsland komt. het schijnt een mooi wandegebied te zijn en de hoogste berg van de eifel. Tevens krijgen we van deze man nog een diner tip.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Schwarzer_Mann
Terug lopend wordt het donkerder, ik wil nog een foto maken en Toos loopt terug, Toos komt droog aan en ik moet schuilen onder de bomen. Maar het regent zo hard dat ik in 10 minuten tot op mijn ba..en nat ben, als een doorweekte hond kom ik bij Toos binnen.
De diner tip nemen we ter harte en genieten in het familie restaurant van een heerlijke schnitzel met de bekende duitse bratkartofln.
https://www.chefkoch.de/rezepte/854281190898877/Bratkartoffeln-mit-Zwiebeln-und-Speck.html
In de miezer regen lopen we terug om in ons tinyhouse naar een gezapig Nederland_Frankrijk kijken.

Het plan was 2 dagen hier te blijven maar om 8 uur regent het nog stevig en besluiten deze reis te beeindigen en ons weer op basis-kamp te settlen.
Heel veel mooi weer gehad, tot wel 30 gr, maar deze en laatste dag leek het wel herfst hier, thuis aangekomen is het mooi met 20 gr.
We hebben de juiste keuze gemaakt.

we hebben 1 filmpje van beide stadjes: https://youtu.be/bnijT45y3Gg
en diverse foto's.

Bedankt voor alle aandacht, hoop dat jullie genoten hebben, wij in ieder geval wel met 380 fiets kilometers.
Tot de volgende reis.



Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Welkom terug, Hier deze week ook mooi weer! En de beestjes kijken uit naar een verwen vakantie. Tot woensdag 😘

Mars 2024-06-23 09:33:02

Mooie trip geweest en lekker gegeten ☺

Mario en Noreen 2024-06-23 23:44:10

Fijn dat je dit allemaal mag en kunt beleven. Zo heeft pensioen zin.

theun 2024-06-30 15:14:35
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.