26-9 zondag zijn we vertrokken vanuit Bulgneville richting het zuiden, voor Google Maps onze routeplanner hebben we ingezet op Le Boulou, waar we de grens naar Spanje zullen oversteken, zoals de plannen nu zijn.
We zoeken een camping en vinden deze in Chatel-de-Neuvre direct aan de rivier de Allier, heel stil is het hier qua natuur. Het enige wat je hoort is het stromen van de Allier. We arriveren rond 15.00 uur en zetten de camper strak naast het water. Prachting uitzicht, de volle zon schijnt de oever aan de overkant. Het lijkt Africa wel, straks komen de olifanten, zebra's en leeuwen drinken in de rivier met krokodillen en nijlpaarden. Wat fantasie mag je wel hebben hier.
We zien behalve een aalscholver en een boomklever geen enkel dier. Ik tracht met een pier nog een vis te verschalken maar het stroomt zo snel dat de pier al van de angel af is voordat deze het water raakt. Is dus niks geworden.
De camping is modderig, en zelfs de Franse bezoekers doen jeu de boule in de modder, deels dan.
We bekijken de kaart en echt fietsen is hier niet zo heel bekend, de volgende morgen is het bewolkt en we besluiten te vertrekken.
Niet 2 nachten hier maar 1 nacht.
27-9 vertrekken we weer en na een paar honderd km besluiten we in Millau te gaan staan, daar waar die bizondere brug is.
- We moeten daar toch van de weg af en er zijn diverse campings in en rond Millau. Nou ja, mits ze open zijn, diverse campings zijn reeds gesloten.
De campings links over de rivier vinden wij te commercieel, we zien een bordje Camping Saint Martin, we volgen de bordjes en achter Millau vinden we toch wel een pareltje van een camping. Zeer vriendelijke ontvangst, keurige douches en toiletruimte, mooi opgezet en jonge eigenaren.
We blijven 2 nachtjes. We zijn niet alleen, er zijn nog een 8-tal campers ,1 caravan en een paar stacaravans zijn bezet.
28-9 Millau ligt op 5 km vanaf de camping, een Hollander zegt: ge kunt een pad langs de rivier nemen. Dat gaan we zoeken.
Naar Millau nemen we eerst de verharde weg, een stuk fietspad, rijden door Creissels en langs de Tarn. Er ligt hier een groots grasveld voor sport,
Een honderdtal basis school kinderen zijn met spelletjes bezig, voetbal, hindernis fietsen, kanoen, volleyball, rugby. De eerste weken van school wordt veel gesport om elkaar goed en beter te leren kennen.
We fietsen door langs de Tarn stroomopwaarts, zo'n 20 km met nog een piepklein dorpje, opvallend is dat hier ook nog een Hollander woont.
We draaien en gaan over een oude betonnenbrug via onverharde weg terug naar Millau. We zien mooie natuur die gereed is om de herfst te ontvangen.
In Millau doen we een pizza en bekijken nog de winkels, waarvan er veel leeg staan.
Terug richting camping langs de Tarn via het orverharde pas naar de LeClerq voor wat boodschappen.
Daar merkt Toos dat haar mobiel weg is, nou dat is pech denk je dan. Gelukkig hebben we op de Mio fietsrouteplanner een mogelijkheid tot wayback. Dezelfde weg terug. Snel, nee heel snel op zoek naar een telefoon in een hooiberg. 3 kilometer terug, op een plek waar Toos gedraaid is ligt het kreng in het gras.
Dankzij de Mio wayback techniek hebben we hem gevonden, maar er was wel een engetje bij nodig.
Hier hebben we in de avond wat extra's op genomen. (extra knuffel)
Omdat we hier goede wifi hebben kunnen we ook Ajax-Besiktas aanschouwen, het eindigt in een sobere 2-0.
Het weer was prima, zon en 22 graden.
29-9 Vertekken we om toch Spanje te gaan bereiken, maar ja onderweg he. We hebben nog tijd genoeg om nog maar wat in Frankrijk te blijven aan de Middelandse zee.
We komen uit in Argeles sur Mer, vroeger ook al eens geweest en favoriet bij Marcia.
Om 2 uur zijn we bij de uitgekozen "camping de Pujol", kijken of alles schoon is en spreken mensen uit Kaatsheuvel.
We zoeken een plaatsje en omdat het nog vroeg is gaan we toch de zee bekijken op de fiets. Dan ook maar even doorrijden naar Saint Cyprien waar ik mn band lek rij op een stekeldoornstruik. Met onderweg 2x oppompen komen we weer trug op de camping om de band definitef te plakken.
We blijven hier 4 nachten om dan echt Spanje te bestormen.
Nog even, we hebben inmiddels 1507 km afgelegd.
Geniet van de foto's.
Geschreven door Kobus-toos-kieps.wereldreis