Hedel - Limburg an der Lahn

Nederland, hedel

We vertrekken rond 9 uur vanuit Hedel en komen om 14.00 uur bij de camping aan na 320 kilometer. https://www.camping-resort-limburg.de/
Onderweg dit keer in Nederland diesel bijgetankt, tegen het verleden in is brandstof in NL eens goedkoper dan in Duitsland.
De camping is eigenlijk in middagrust maar een beheerder geeft ons toch toegang met een plaatsnummer, er zijn 3 verschillende plekgrootten.
Ook de stroomaansluiting wordt met een app geregeld waarbij je het verbruik aan het eind afrekend, 75 eurocent/kWh.
We stellen ons tinyhouse op en sluiten de stroom aan.
Deze camping heeft een grondige herontwikkeling gedaan met nieuwe eigenaren, vaste plaatsen eraf en alles nieuw aangelegd, er komt nog een extra sanitair gebouw, restaurant, winkeltjes, saunahuis en enkele verhuur appartementen met heel veel zonnepanelen is ons verteld.
In de middag doen we een stadwandeling waarbij we zien, de sluis in de Lahn, de dom van Limburg gebouwd in 1235 ( deze dom stond als afbeelding op een bankbiljet van 1000 Duitse Mark en op diverse postzegels), de oude stenen boogbrug Lahnbrug, kasteel Limburg, het bisschopshuis welke ooit op kosten van de katholieke kerk is verbouwd voor 6 Miljoen euro wat uiteindelijk 31 miljoen is geworden, Diozanmuseum Limburg bouwjaar 1415, het huis van de Zeven Zonden met afbeeldingen die de zeven zonden uitbeelden. De stad heeeft heel veel vakwerkhuizen met een combinatie van hout en steen aan de buitenzijde, het dak is bedekt met lei.
Maandagmorgen komen we erachter dat onze 230 volt aansluiting weg is, controle en meten van de spanning geeft een vreemd beeld, de spanning fluctueert tussen 40 en 300 volt, de stekker eruit en ook de buurman komt met hetzelfde probleem. Bij ons is de glaszekering van de acculader en controle systeem defect. die hebben we even niet en de camping ook niet. we doen de koelkast op gas en leggen een noodverbandje, goed dat je zelf wat kan.
Bij de campingeigenaar het probleem middels een filmpje laten zien, was geschrokken omdat alles nieuw was. Meld de camping eigenaar dat ik schade heb die ik zeker ga verhalen, hij laat een medewerker direct een briefje schrijven dat hij de schade zal vergoeden, inclusief handtekening, over een week of 6 zullen we weten wat het briefje waard is. We doen een MTB fietstocht van 38 km waarbij de eerste regen en een onweersklap onze mooie tocht verstoord. Het water stond in de schoenen bij terugkomst. Een heerlijk warme douche heeft ons weer opgewarmd.
Dinsdag worden we wakker met volle regen en dat duurt de gehele dag, en dat is ook zo.
Aangezien we nog een glaszekering moeten scoren doen we regenjasje aan en met paraplu naar de stad. Ongeveer 7 winkels gehad en het grote winkelcentrum Werkstadt doorgegaan, nergens te verkrijgen. terug lopend zien we een winkeltje met oude stereo apparatuur, de man zoekt in wat doosjes en vind er 3 welke redelijk voldoen.
Terug bij het TinyHouse een zekering gemonteerd en springt gelijk met een klap in het apparaat, echt defect dus.
We gaan het verder lekker doen met gas en het zonnepaneel, en zetten een reparatieplan op. In Nederland zit een reparartiebedrijf en deze heeft er een op de plank, dat wordt dus na 14 mei.
Woensdag doen we een fietstocht langs de Lahn vanuit Limburg, we passeren plaatsen als Runkel, Villmar, Aumenau tot Wilmersau.
Toos der achterrem heeft het vanwege een olielek begeven, na de rit langs een mooie bikeshop, Toos vraagt hulp en de jongen zegt over 14 dagen tijd te hebben.
Over service en Duitse grundligkeit gesproken maar uitermate teleurstellend in deze service.
Maar ook dit probleem hebben we overwonnen door op internet te zoeken naar een fietsenzaak op de vrijdagroute, gemaild en in de avond bericht: we zijn vrijdagmiddag welkom.
Donderdag gaan we zuidwaarts fietsen, een "veilige" route waarbij Toos met 1 rem kan stoppen, overigens zijn schijfremmen uitstekend te noemen.
We doen een route vanuit Limburg stroomafwaarts, we passeren Dietz met kasteel, Geilnau en daarna kunnen we niet verder wegens dikke bomen op een smal pad langs de rivier. Terug het grootste gedeelte dezelfde route wat geen straf is bij dit mooie weer. In Dietz hebben we nog een lekke band om te plakken, ook getackeld.\
En zo gaan de dagen toch wel in vreugde voorbij.
Morgen via de fietsenmaker in Amberg naar Riesen in de buurt van Regensburg.
Tot later...................


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.