Steeds als we langs de rivier richting Murcia fietsen zien we een bergtop met "iets" wits erop. En als we het niet weten gaan we erop af natuurlijk.
Maar eerst boodschappen doen op de fiets, we vinden een supermarkt met een echte slager, alles vers afgesneden en klaar gemaakt. Worden er kippenpoten besteld maakt de slager deze klaar, snijdt keurig de botjes eruit en maakt er een platte lap van. Zelfs een kalkoen wordt ontleed waar je bij staat. 3 slagers staan constant te snijden voor de rij met wachtenden. Blijkbaar dus een echte slager. Voor ons: 2 biefstukken, 2 caramal gekruidde hamburgens, 2 normale hamburgers, hamburger broodjes, 3 stuks varkenslappen voor 9 euro.
Nadat we de boodschappen thuis hebben gebracht naar de berg met "iets". We komen nog een grote sportfietsen zaak tegen, ook even kijken om lekker te worden, duurst gevonden racefiets 12000 euro. Snel door zegt Toos, het is zo donker, terwijl het pas 1 uur is.
Zoekend naar de weg naar de berg steeds uitzicht houdend op de berg komen we aan de voet van de berg, dat "iets" is een Christusbeeld wat er in 1925 op geplaatst is. Tevens schijnt er nog een kasteel bij te hebben gestaan. Er is ook een museum van Monteagudo, is van 14 uur tot 17 uur dicht. We zijn net te laat. We proberen op de fiets naar boven te komen, vanaf de museumkant lukt dat niet. We vragen een Spanjool hoe we boven komen, in goed Spaans legt hij uit dat we tot de helft kunnen komen, hij brengt ons tot de weg naar boven.
Ook komen we 4 Hollanders tegen welke ook de weg naar boven zoeken, komen uit Beverwijk en Santpoort en staan op de CP Ikea Murcia.
Via de achterkant van de berg naar boven, prachtig uitzicht en een mooi gezicht richting Christusbeeld. Je vraagt je af hoe zoiets geplaatst is in 1925.
We zijn weer vlakbij Murcia, dus nog even naar en van de Cathedral staan genieten. We horen veel sirenes en zijn ook nieuwsgierig, brand bij een appartement in de stad, veel rook, de brandweer krijft het aggregaat niet aan de gang, dat wordt oefenen. Volgens ons is het met een brandblusser opgelost, gelukkig maar.
Langs de rivier weer naar het campertje, voor de heerlijke verse biefstukken, sla en gebakken aardappeltjes.
Geschreven door Kobus-toos-kieps.wereldreis