Ponte Sainte Maxence - Brakel - Hedel en morgen weer op het kamp

Frankrijk, javerdat

Beste vrienden, bekenden en andere lezers van onze pindat, zaterdag 20 april arriveren we weer thuis.
De kachel is reeds aangezet, want de berichten betreffende het Helse weer zijn niet om naar huis te gaan, maar we hebben een fijne uitnodiging staan voor zaterdagavond.
Dat wordt weer gezellig, maar nu onze laatste dagen beschrijven. Hou nog even vol.

Zoals eerder geschreven hoppen we naar huis met een gemiddelde afstand van 200 km. Het fijne is dat er dan vaak plaats is op de camperparkeerplaatsen (cp) en we kunnen het stadje of dorpje nog bezichtigen en een korte kennismaking doen met de lokale bevolking. (als die er woont)

We zijn blij dat we Oradour sur Glane hebben bezocht, daarna hebben we een cp gevonden in Javerdat. Een gehucht, wel een kerk en kroeg en een stille cp met water toilet en vuilwater afvoer. Na aankomst wandelen we het dorp door, behalve een kerk en cafe is er ook nog een schooltje. Niet vergeten, er stroomt een leuk kronkelend beekje langs het dorp. Het valt op dat de plaatsen allemaal goed voorzien zijn van speelplaatsen, parkjes, wandelpaden, bankjes, sportveldjes, etc. Ook hier, een plekje als Nederhemert zuid zijn deze voorzieningen, keurig onderhouden voor gast en bevolking. Ook openbare toiletten zijn op heel veel plaatsen te vinden.
Maar goed, Javerdat, leuk, we hebben een prima nacht gehad.

Van Javerdat komen we aan in Sully sur Loire, jullie raden het al: aan de Loire. De cp ligt dan ook direct aan de rivier met voorzieningen en een nachtverlichting dat het net overdag is zoveel. We staan wel met een 20-tal campers.
Sully sur Loire is een charmante stad aan de oevers van de Loire, gelabeld als Stad van Kunst en Geschiedenis, dateert uit de Gallo-Romeinse tijd. Maar het is in de Middeleeuwen dat het zijn volle omvang krijgt, met name met de bouw van zijn kasteel aan het begin van de 12e eeuw. Zwaar getroffen tijdens de Tweede Wereldoorlog, wist Sully-sur-Loire zich niettemin te herstellen en beleefde het een grote economische opleving in de naoorlogse periode.
Tegenwoordig is Sully-sur-Loire een toeristische trekpleister in de regio, zowel aantrekkelijk door zijn historisch erfgoed als door zijn natuurlijke omgeving.
Het kasteel is imposant en mooi, ook van binnen, (entree 8 euro pp) maar het stadje stelt niet zoveel voor.

Vanuit Sully sur Loire doen we een mooie binnen doorrit van precies 200 km en komen aan op de cp van Ponte Sainte Maxence, Vlak voorbij dit stadje is een Les Routiers waar truckdrivers hun lunch of diner doen. Het is een van de oudste truckdrivers restaurants van Spanje. Hier wordt nog een oude pot eten geserveerd met 3 gangen, 1/2 ltr wijn voor 14.40 euro. De veelvuldig lachende dame, redelijk pikant gekleed, heeft al die 80 jaar al veel meegemaakt zo te zien. Twas ongedwongen gezellig en lekker. Het weer valt super mee, de zon is aanwezig en de temperatuur ca 16 graden, stadje bekijken en een stevige wandeling met dito klim maakt ons moe.

In het hart van het Parijse bekken onthult de stad Pont-Sainte-Maxence zijn charmes. Gemeente Oise, het vindt plaats op ongeveer veertig kilometer van Beauvais en zijn beroemde kathedraal, en op slechts vijftig kilometer van de Franse hoofdstad Parijs.
Bewaterd door de rivier de Oise, geniet Pont-Sainte-Maxence van een aangename omgeving waarin groene ruimten hun plaats hebben. Deze Picardische stad, officieel gedoopt in 1794, dankt zijn naam aan een martelaar die in de regio stierf. De stad, die al aanwezig was in de Gallo-Romeinse tijd, beleefde pas in de Middeleeuwen een echte bloei. Pont-Sainte-Maxence, voorheen een belangrijk industrieel centrum, is nu meer gericht op toerisme.
Verschillende historische monumenten bezetten het grondgebied van de gemeente en geven een zekere charme aan het oude centrum. Kastelen en andere oude burgerlijke woningen zijn overal aanwezig.
We staan direct aan de rivier waar flinke vrachtschepen stroomopwaarts kruipen.

De volgende ochtend scoort Toos bij de bakker een Frans stokbroodje. Frans stokbrood heeft toch wel onze voorkeur.
We spreken nog met Hollandse buren die net 1 dag onderweg zijn, ze gaan in 6 weken Portugal rond, naar zuid via de N2 en terug langs de kust, ze zijn blij met onze tips.
Via het Franse landschap, nu veel open vlakte waar graan, aardappelen en zonnebloemen geteeld worden, ons dagelijks voedsel. Grote groene, blauwe en rode machines van de boer bewerkt het land, zaait nog in of is met de biologische gifspuit aan het werk.
Het landschap was zeer afwisselend, kleine dorpjes waar nog wel iemand woont, dan een stevige stad die druk is en dan een kilometerslange rechte weg.
We zijn de grens Frankrijk-België gepasseerd zonder dat we er erg in hadden, je merkt het snel aan het wegdeksel, van asfalt naar beton. kedengkedengkedeng.
Onze keus is gevallen om in Brakel (Belgie) de cp op te zoeken, 4 plekken, water, afvoer en zelfs stroom aanwezig.
We zijn gestald en willen naar het dorpje, een hevige regenbui doet ons besluiten even te wachten.
We staan hier aan de "Rijdtmeersen", een grote natuurlijke vijver met sportmogelijkheden, wandelpaden en waar gevist kan worden. Keurig verzorgt.
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20230322_95079964
We doen een wandeling en nemen in de hier bekende kroeg van "bij Jo" een Fier Gents biertje; de Gentse Strop. Toos een koffie caramel met slag.
We wandelen nog langs de kerk waar koster Nico de deur dicht wil doen, hij laat ons toch nog binnen en verteld over het carillon wat wekelijks bespeeld wordt, ook zijn er nog kerkdiensten waar de kerk voor bedoeld is.

Filmpje: Sully sur Loire: https://youtu.be/Fcbn-xTBVXg

Morgen zaterdag 20 april, na 146 dagen, 21 weken, 2800 km fietsen, x km wandelen, 6335 km rijden arriveren we weer thuis om schoon te maken, wassen, kleine wensen aanpassen, inruimen, dokters bezoek, familie en vrienden bezoeken, en wat al niet meer komt.
Onze volgend "tripje" zal ergens 11 mei aanvangen.

Bedankt voor alle leuke, lieve spontane berichten, post cadeaus, en tips en van alles, Thanks, wij vonden het leuk.






Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

Genoten van jullie verhalen, foto’s nu kunnen jullie thuis weer genieten van alles en iedereen. Welkom thuis. Groet van ons.

Geert en Ineke On Tour 2024-04-19 21:14:15

We hebben ook genoten van alle verhalen en belevenissen die jullie zo gezellig omschreven hebben, inclusief de filmpjes en foto's! Welkom thuis alvast. Peter en Alie.

Alie van Osch 2024-04-19 23:43:40

Mooie plek ook weer. Is die verzameling HY-buskes nog aanwezig? 😉😂. Welkom terug zaterdag.🤙🏻

09.2023 2024-04-19 23:45:34

Welkom thuis, wij hebben al jullie verslagen met plezier gelezen dat gaf een beetje warmte hier, groetjes en nu snel tot ziens

Joop en Gonnie 2024-04-20 08:29:21

Kobus en Toos, na een lange tour weer home sweet home. Voor ons een mooie en leuke verslaggeving geweest van jullie gebeurtenissen. Heel veel van geleerd. Sterkte met de nieuwe plannen. Goede gezondheid en tot onderweg. Dank.

Geert Brans 2024-04-20 09:30:41

Welkom thuis, jullie hebben er weer een mooie reis opzitten!

Wim-Jan en Hetty 2024-04-20 09:41:54

Hehe, dan mogen wij nu eindelijk 😊😉

Mars 2024-04-20 09:57:28

Weer terug op het honk...welkom thuis 👍

Frenky 2024-04-20 10:14:24

Mooie verslagen geweest

Nico vanWijnen 2024-04-20 17:13:22
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.