Murcia is de 7e stad van Spanje met 450.000 inwoners, is een stad met een lange, interessante geschiedenis en tegenwoordig vooral een levendige toeristische stad, vol cultuur, lekker eten en een bruisend studenten en nachtleven. dat nachtleven laten we aan ons voorbij gaan.
We hebben bezocht en bekeken, van binnen en van buiten de volgende mooie dingen:
1- Cathedral de Sana Maria de Murcia
2- Iglesia de Santa Catalina
3- Het Casino
4- Iglesia Canvento Santa Ana
5- Rio Segura (de rivier die door de stad loopt)
6- Casa Consistorial
7- Museo Salzillo
8- parken en pleinen met reusachtige bomen, terrassen, winkels, koffiezaken, etc
We zijn met de fiets vanaf de camping direct langs de rivier en de afstand vanaf camperplek is 9 kilometer, dan sta je ook direct bij de oude stad.
In de oude stad is een wandelgebied, fietsen mag dus niet, daaromheen straten met eenrichtingsverkeer. Met de fiets mag je tegen het verkeer infietsen denken wij.
Op het plein voor de cathedral speelt een 4 persoonsorkest de Spaanse flamenco liederen, een mooi geluid tussen deze gebouwen, vooraan in de winkelstraat zit een oudere man met accordeon te spelen en zingt solo met zijn zware basstem, op het plein starten verschillende dansgroepen met een 50 tal de flamenco te dansen.
Het filmpje staat op
www.youtube.com zoek op kobus kiep dan kom je er wel. (staan meer filmpjes)
Onvoorstelbaar hoe vol de terassen zitten, mensen staan in de rij om wat te eten. Wij schuiven aan bij een Italiaan La Tagliatella voor een heerlijke pizza. Binnen is het oud Italiaans ingericht. Op een plein staat een jazz orkest te promoten dat er binnenkort Jazz concerten zijn, heerlijke muziek. (filmpje)
We verlaten de stad weer langs de rivier waarbij we eerst een 10tal kilometers de "verkeerde" kant op fietsen.
Eeen mooie stad met veel activiteit, leuk voor een stedentrip.
Geschreven door Kobus-toos-kieps.wereldreis