Ieder dag is mooi om te fietsen, maar we nemen tussendoor toch echt wel een paar "niks moet" dagen zoals gisteren.
Uiteraard doen we wel onze wandeling naar het strand en doen onze boodschappen, hoewel het uit eten hier goedkoop is doen we toch het liefst onze maaltijden gewoon lekker zelf. Onze favorite winkeld hier zijn Madoza en Mercadona. Hier is ook een winkel voor Nederlanders met Nederlandse producten zoals er in Benidorm een winkel is voor Engelse Expats. Hier hebben we gisteren een tosti met koffie genomen voor 5 euro. Als je die Engelsen bekijkt sporten die niet veel op zn zachts gezegd.
We hebben al even het plan om naar La Villajoyosa te fietsen maar strandden steeds aan de zuidkant van Benidorm, je moet daar namelijk om ddn berg heen die in zee loopt. Dus onze route planner MIO maar ingezet om het te regelen.
In Spanje zijn niet overal fietspaden zoals in Nederland dus soms moet je langs een doorgaande weg die breed genoeg is om toch veilig te fietsen, maar we trachten het wel te vermijden. Tevens is het hier fietsgebied zodat snelle weggebruikers er bekend mee zijn.
Ook vandaag moeten we over zo'n stuk van een kilometer of 5.
We arriveren in La Villajoyosa boven de kust en het dorp ligt links en rechts van de doorgaande weg. Er wordt hier veel nieuwbouw gepleegd voor appartementen en winkels, in Benidorm is het bouwen beperkt geworden dus men wijkt uit naar de omgeving.
We zijn aan de zuidkant van La Villajoyosa bij villa Giacomina, zeg maar een half gesloopte woning met iets van een uitkijktoren. Mooi naar de zee zitten kijken, hemelsblauw meer toch wel een stevige wind, we spreken nog een oude Noor met een jonge blonde vrouw.
We rijden langs de kust naar Platja del Moro, hier staan campers gewoon op het strand te overnachten, langs Platja de La Villajoyosa waar mooie geverfde huizen staan in Portugal stijl, groepjes palmbomen op het stand en wij verder naar de haven, veel zeilboten maar ook een vissershaven.
In de vissershaven ligt een vissersboot welke vis aan het uitsorteren is, men trekt een sleepnet uren over de bodem van de zee, alle vis gaat mee, van zeer klein tot groter, men vaart terug naar de haven en stort datgene wat in het net zit aan boord en zoekt het uit. Wat interessant is gaat in kisten, wat niks is gaat overboord, dood natuurlijk.
De vissoorten kennen we niet maar van enige EU controle is geen sprake, ook de Partij van de Dieren laat het hier afweten. Zie de foto's.
Via Benidorm stand, blijft leuk , terug naar onze camping waar we misschien nog wel wat langer blijven omdat we hier nu kennissen krijgen en bekend zijn.
(maar we hetzelf ook goed vinden)
44 kilometer met 325 hoogtemeters.
Geschreven door Kobus-toos-kieps.wereldreis