Saint-Sozy

Frankrijk, Saint-Sozy

Met de feestmuziek toch nog goed geslapen bij het meertje. De Franse Citroën liefhebbers beginnen pas aan het bakken van hun frietjes en worsten als het al donker is. Na de negenen dus. Dit is dus geen pelgrimsritme.
Nochtans waren er al enkelen vanmorgen vroeg in de weer om ontbijt voor te bereiden. Omstreeks 7.00 uur verlaat ik de camping maar ze roepen me om eerst een tas koffie te drinken. Ook nog hun excuses: we hebben u toch niet teveel gestoord...
Zij gaan vandaag een rondrit maken en nadien organiseren ze volksspelen maar allemaal met eigen ontworpen spelen van Citroën materiaal: origineel.
Dit kampeerweekend organiseren ze hier elk jaar.
Ik vertrek dus met de opkomende zon aan de linkerkant, rechts zie ik in de verte een stukje regenboog. Als ik deze probeer te fotograferen, komen er 2 reetjes in mijn beeld gelopen! Heel sympathiek van hen. Voordien had ik er ook al eentje zien lopen. Voordeel van vroeg op ad te gaan.
Verder gelijkaardige beelden als voorbije dagen, schoon dus.
Ik zie ook nog eens een wegwijzer naar Dolmen staan, beneden in het dal. Maar op de foto's die ik er van zag, lijken ze me door dezelfde architect als die van Weris te zijn gemaakt. Ik laat ze aan mij voorbij gaan. Er moet al genoeg geklommen worden vandaag.
Wel verwacht ik een dezer dagen op een bijeenkomst van R4 liefhebbers terecht te komen. Ik zie in ieder geval al een grote liefhebber langs de baan.
In Donzenac komen Rob en Bert uit de St Martin kerk. Ik wordt er aangesproken door ' een halve Vlaming '. Een man vertelt me dat zijn moeder uit Aalst was. Maar de enige 2 Vlaamse woorden die hij nog kent zijn: Olst carnaval. Ik vraag hem ook hoe ik al die wolken moet interpreteren, komt er regen ? Hij is gerust: enkel een klein plaatselijk onweertje... Het verloop van de dag geeft hem gelijk. ( mogelijk vanavond onweer)
Daarna nog eens door een echte grote stad: Brive-la-Gaillarde.Daar leer ik dat er ook Saint Martin vereerd wordt, maar het is Martin de Spanjaard. In 407 daar gestenigd. Ik neem een folder mee voor wat meer info.Er is een priester aanwezig maar die is aan het 'biecht horen', dus die kan ik niet storen voor uitleg. En wachten op de mis zou te lang duren.
Verder is het constant stevig klimmen en dalen en de temperatuur loopt op.
Het teveel aan transpiratie zorgt voor minder inspiratie....
Ik stop nog even in Martel en de man van toeristische dienst raad me een camping in Saint -Sozy aan.
Ik volg zijn raad. Het is ondertussen 33 graden, met kans op onweer.
Ik installeer me luxueus in een glamping tent voor 2 nachten !
Morgen kan ik dan, zonder bagage, naar Rocamadour zo' n 12 km verderop.
Dus na week 2 weer wat extra rust.

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Dat is het straffe fietswerk. Klimmen met die temperaturen. Geniet van de rustdag, de luxe tent en het zwembad.

Bart 2024-08-31 18:50:06

weer zo supertof he Martin! Veel op en af,maar weet dat de Wout ook weer bergpunten sprokkelde en nog steviger in de trui met BLAUWE bollen zit (maar hij rijdt in 't groen wegens zijn goede punten...). Terug naar uw tocht:hebt ge die pelgrims-notenkoeken ook gegeten?Ik ben benieuwd want hij ziet er tof uit. En tot slot:hoe goed dat ge voor die comfortabele tent koos nu 't zou kunnen onweren... Buen Camino he

flip 2024-08-31 18:50:16

Geniet van de rust. Verdiend. En geniet van Rocamadour. Echt ook de moeite.

Patricia 2024-08-31 19:06:22

Geniet van de rust na weer een stevige inspanning bij die hoge temperaturen. Morgen een fijn bezoek aan Rocamadour en niet vergeten een plons in het zwembad.

Marileen 2024-08-31 22:58:14

Dag Martin, Ik herinner mij dat de streek van Rocomadour heel pittig is. Frankrijk is dan ook een groot land. Bovendien zie je in de bossen nauwelijks wegwijzers en hoop je om gauw weer in de bewoonde wereld te komen... Nadien is het rustiger fietsen met Cahors en Moissac als echte pelgrimstadjes. In plaats van Oloron St Marie te kiezen als stopplaats ben ik doorgereden tot Sarrance zodat de zware klim was opgesplitst in 2 dagen. Eenmaal in Jaca nadert je bestemming ! Nog een succesvolle tocht !

Jan en Mieke 2024-09-01 08:20:41

Geniet van je rustdag! Je hebt het verdiend!

Gonda 2024-09-01 08:55:51

He Martin je volgt de duivenroute naar het zuiden toe. Vorige week La Souteraine (dit jaar vloog een van mijn duiven er nog een mooie prijs op) en nu dan Brive. We genieten van je avonturen en wensen je nog een fijne rustdag.

Jan en Annemie 2024-09-01 09:36:38

elke avond bij het lezen van je reis verslagen dan komen er mooie binnen kriebels van herinneringen met graag alleen en tentje opzetten en zo meer.... zeeeeker vanaf nu ben je dicht bij de Gironde rivier naar de Landes waar een vervallen fort staat waar men naar boven kan gaan kamperen aan de monding van de rivier..... misschien wel een mooie omweg.....t doet me denken en deugd om alles te herbeleven 🤠 fiets lekker verder zodat je innerlijke kracht naar boven komt 😇 fiets belgroetjes van mario 🚲

mario den fietsendokter 2024-09-01 09:48:25

Zag net in de vuelta langs de weg in pola de Lena een teken van de schelp …

Christien 2024-09-01 16:28:12

🏕️🏊🚴‍♂️🌞🌼🏰🍟

Sabina 2024-09-01 21:26:16

Heerlijk genieten van dat zwembad en die tent ziet er wel dik in orde uit 🥰

Ann 2024-09-02 09:28:29
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.