Vanmorgen gingen we met 2 op zoek naar een bakker.Door onze neus te volgen waren er direct. De geur van vers gebak hing in de straat!
Samen met Rob en Bert, bicigrinos uit de streek van Gouda, aan ontbijt.
Nadat we de gite netjes opgeruimd hadden, nog een fotosessie en hup op weg.Rob en Bert hebben een strak schema.Alle ritten zijn vastgelegd met verblijfplaats erbij.Hun terugreis is wel zeer origineel. Ze gaan met een busje, met fietsen mee, naar Santander om daar een ferry boot te nemen naar Engeland. Daarna dan nog het kanaal over!
Afscheid van Saint Leonard de Noblat: Unesco werelderfgoed, maar vooral stad van R.Poulidor. Om de stad te verlaten moet er kilometers geklommen worden.
Na 15 km. realiseer ik me dat ik vanmorgen de Pindat routeregistratie niet geactiveerd heb.Er zal dus waarschijnlijk een rechte lijn te zien zijn. De weg gaat verder zoals de voorbije dagen, op en af in prachtige landschappen. Mooie uitzichten, absolute stilte...
Een egel is er ook van overtuigd dat hij rustig de straat kan oversteken, maar sat dit niet altijd zo is getuigt de gesneuvelde vos langs de kant.
In Saint Germaines les Belles staat de kerkdeur open. Als ik binnenga beginnen de klokken al vanzelf te luiden: het is 12 uur. Het is een St Rochus kerk!
Onderweg kom ik zowel Bert en Rob, als Luc en Marie Helene nog eens tegen.
Voorbij Uzerche kan ik verder over een oud treinspoor. Eindelijk nog eens 'vlak' fietsen.
Mooi onder de bomen, lang parallel aan rivier.
Dit spoor eindigt aan het oud station van Saint Jal. Daar is aan het meer een camping geïnstalleerd. De ideale overnachtingsplaats. Maar als ik aankom zegt de verantwoordelijke uitbaatster: sorry ik kan je niet ontvangen, volledige camping is dit WE afgehuurd door een Deux Chevaux club! Maar de magische woorden: mais je suis pelerin ... doet haar van gedacht veranderen. " zet je maar helemaal achteraan ..." Ik hoef me ook niet in te schrijven of te registreren, en betalen hoeft ook nog niet.
Ondertussen is er al kennis gemaakt met enkele leden, heb ik ook al bonnetjes om watte drinken en daarnet werd ook nog eens uitgenodigd door een passant: ' je kan gerust mee komen feesten vanavond'
Maar als deze blog vandaag niet gepubliceerd geraakt, heeft dit niet te maken met de festiviteiten maar met het zeer beperkte internet. Misschien moet ik hiervoor toch nog even op wandel.
Geschreven door De.weg.ontstaat.al.fietsend