De LogicQueen

Spanje, Monasterio de Rodilla

Het weer is redelijk vandaag. Noch koud, noch warm. Geen wind en dan weer net genoeg om mijn hoed vaster op mijn hoofd te zetten. Ook de route is noch lang, noch kort.
Vandaag zijn er twee smaken. Eerst langs het spoor de rivier de Oca volgen, daarna opgepaste afstand langs een autobaan.
Het eerste stuk is mooi om zijn natuur en het ruisen van de rivier. Af en toe fluit een trein voorbij. Dit kan een lange snelle zijn of een koekblik met minimalistische graphti.
Langs de snelweg zie ik de karavanen vrachtauto's. Hier is het geluid de witte ruis, steeds versneld en verlaagd in toon als de wagens voorschieten. Het gaf me het gevoel van kind te zijn, toen ik nog gezeten langs de doorgaande weg de namen en nummerborden in een schriftje schreef. Daar gaan ze voorbij de Transportes en de Logitics, maar de LogicQueen is toch wel mijn bijzondere vangst vandaag. Als ik ooit een minimal music stuk componeer dat gaat over de sound van de snelweg, dan geef ik dat de titel de LogicQueen.
Ik kom door dichtgetimmerde dorpjes. Kerkjes in verval. In één zo'n dorpje wast een vrouw echte sla in de dorpspomp. Haar kleine bar gaat net open en ik kan er koffie krijgen, maar de torenklok slaat wel twaalf.
Mijn eindbestemming is Monasterio de Rodilla. Nonnen zijn hier al lang niet meer, maar in de herberg zijn we nu wel met vijf pelgrims.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Nou Cees, ik hoop dat je je schoenen weer redelijk schoon hebt kunnen krijgen, want na de tocht met schoenen met aangekoekte klei zou dat wel fijn zijn. Die dorpjes met de grote pleinen vind ik echt Spaans, wat verlaten en wat verwaarloosd. Mooie details bij de poort van het kloostertje. En nu met 5 pelgrims, vast gezelliger, wat gezelschap. En de pijl met Camino, niet te missen, buen camino☘️

Guda 2024-05-21 18:16:13

Op het pad begin je nu ook filosofischer te worden als ik het zo lees en de ambitie gaat verder dan een enkel stukje proza. Mooi te lezen dat het je goed lijkt te gaan. Met Burgos inzicht heb je de verlatenheid bijna achter je gelaten, het wordt drukker op het pad.

gertopdecamino.reisblog 2024-05-21 19:34:05

Hoi Cees. Ik kreeg je blog van Simone en heb net het relaas van je eenzame avontuur tot vandaag gelezen. Eenmaal in Burgos zal de sfeer van natuur en rust wel ineens veranderen. Stop je daar of loop je dan nog verder? Ik lees mee hitte het je verder gaat. Annemieke

Annemieke B 2024-05-22 00:35:42

Ik lees met plezier je stukjes ❣️

Diana 2024-05-22 08:21:58
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.