Nou nou wat een dag wat alles in zich had.
De hospitalero had keurig gedekt om 7uur en de taxi was ook op tijd: het spatte buiten wel. Bij aankomst in Santa Marta de Tera was het droog wel zwaar bewolkt met een matige wind. Eerst bij de kerk kijken bij het beeld van Jacobus uit de 11e eeuw!
Hierna 18km gelopen zonder enige voorziening. In de buurt van La Barca verschrikkelijke ontmanteling vd omgeving: omgeploegd, zand/gruiswegen getrokken, duizenden bomen (vlgs mij Elzen) in rijen gepland maw niet leuk om te zien en allemaL rond rio Tera. Langs Embalse de Ntra.Sra. del Agavanzal extreme rukwinden, vooral op de dam (waterkrachtcentrale) verrekte gevaarlijk.
De rukwinden pal voor bleven wat het lopen betreft zeer vermoeiend en het pad goed in de gaten houden. Acht km voor onze bestemming een albergue (cerrado)/rustplek (abierto) van Rehoboth ("de Heere heeft ruimte gemaakt", uit de Bijbel Genesis 26): heerlijke koffie met koekjes.
Met goeie moed de resterende kms tegemoet ware het niet dat eerst een lichte miezer en 2 km voor bestemming een hoosbui losbarste zodat wij kleddernat aankwamen, dat was echt shit!
Albergue was open, electr. kacheltjes verzameld en natte spullen er tegenaan. Toen snel naar "Me gusta comer" aan de overkant: bijna helemaal vol doch voor 4 peregrinos werd plaatsgemaakt. Mijn Gotti, nog nooit zo'n ongelooflijk heerlijk menu gehad: soort paté, soep, vlees/friet, ijs/creme Catalan, liqor (onbeperkt), koffie (onbeperkt) evenals vino tinto en pan. Wat dacht je......€15!!!!
Nou in ieder geval sliep ik er lekker op terwijl het buiten nog beestenweer was. Zo gaat dat op dit soort dagen, niet douchen en niet wassen alleen maar drogen!!!
Nergens desayuno morgenochtend vroeg en onderweg proberen iets te verzamelen voor de albergue morgen waar mogelijk ook niets is. Ik heb nog 3 noodrantsoenen, 2 naranjas, chips, 4 koekjes en een banaan: moet genoeg zijn voor 25km toch?!
Weltrusten.
Geschreven door Cees-rosier