Start Camino Portugues de la Costa

Portugal, Matosinhos e Leça da Palmeira

20.08.18
Bijtijds op, laatste verdeling opslag tussen in auto, in rugzakken, in bewaring bij Tony & Dies. 9uur weg met een 26jaar oude Twingo op naar Coimbra. Snel eruit welk perron en in een soort luxe TGV met ook snacks en drank aan boord. En we zien The Atlantic!!! Tegen 12uur aangekomen in Porto. Met 2 metro's naar Sao Bento naast de kathedraal. Wel nog effe omhoog, inmiddels 33gr, en gewoon in de kathedraal zelf onze 1ste stempel gehaald. Niet te geloven, weer gelukt! Na wat eten en drank met 2 metro's naar Matosinhos. Laatste metro overvol met een temp van ruim boven de 40, niet echt te harde! Blij dat we er bij het strand uitkonden: bier, cola.... Op zoek naar de hostal, snel gevonden. Oudere dame, sleutel, voorkamer: okay, schoon, bed, tv, internet, badkamer! Dan de route voor morgenochtend vroeg verkennen: brug over de haven en de rest zien we wel. Fourageren water en fruit en op zoek naar eten: zwaardvis en gamba's. Nu op stok (tegen halftien), straks 6uur op of weg. Oja, Thea had een jurkje meegenomen: niet onaardig trouwens! Vandaag toch ruim 10km gelopen.

21.08.19
Half zes eruit. Alles donker. Tegen 6uur aan de wandel. Gele pijlen zijn niet overdreven veel aanwezig maar regelmatig de app raadplegen is een prima oplossing. Bijzonder om bijna altijd het strand en de zee te zien. Onvoorstelbaar de km's lange paden van latten die door de duinen slingeren met regelmatige onderbreking van boulevards. Heel veel strandgangers waardoor je niet direct een camino gevoel krijgt: trouwens zie je ook aan de prijzen alhoewel nog steeds de moeite waard tov NL. Bloedheet al vrij vroeg in de morgen, goed dat we vroeg zijn vertrokken. Na nog 1 km landinwaarts zien we de albergue. Op de hoek schiet een dame ons aan "veel te vroeg, ga toch maar mee, de douches moeten nog gecleaned worden": toeval bestaat niet op de Camino, de dame bleek de beheerste te zijn!!!
Vervolgprocedure gestart: bed opmaken, douchen, kleren wassen, was buiten ophangen, naar het bier, eten, siësta, rondkijken, snacken, lezen, dobbelen, 22uur licht uit!
Cees.

Mijn eerste dag op de Camino was heel enerverend .Vroeg opstaan niet mijn favoriete bezigheid.Wel heel fijn als het zo heet wordt.Heerlijk fris nog en het went snel.Stempels gekregen in 2 bars en de Auberge.Slaapzaal met 8 bedden effe wennen maar oké.Niet veel geslapen door al de geluiden en slapen in een slaapzak.Wel een grappig gezicht acht slaapzakmummies.
Thea.

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Wat heb ik een stoere oom en tante zeg. Ik hoop op die leeftijd ook nog zo actief te zijn!!! In gedachten 'loop' ik mee, lieve groet en succes! Marie-José

Marie-José 2018-08-22 22:03:40

Hallo Thea en Cees, De kop is er af! Veel succes op de Camino. Wij vertrekken morgen met de auto naar Spanje. Eerst via Tours naar Bordeaux en dan door de Pyreneeën naar de Roc. Iets anders dus dan jullie sportieve tocht. Heel veel plezier en geniet ervan!! Liefs Lisette

Lisette 2018-08-22 23:20:17

Hallo Thea en Cees, Staat leuk die jurk ! Ik moet er ook een meenemen van Jan. Krijg nu langzaam ook zin om te gaan. Moet nog even omschakelen door al dat vele werken. Nog 5 dagen werken tot en met donderdag 30 augustus. Mooie slaapplaatsen waar jullie zijn. Gezellig om alles te kunnen lezen. Ik ga ook weer een blog bijhouden. Succes voor de komende dagen xx

Monique en Jan 2018-08-23 01:00:32

Geweldig hoor, beter zon dan regen! tippel ze.

Marianne 2018-08-23 02:59:21

Het loopt of beter gezegd:jullie lopen. Veel moois samen.

Mike 2018-08-23 10:26:29

Ziet er weer heel spectaculair uit. Ik ben nog steeds jaloers 😀 gelukkig kan ik mee genieten door de foto’s 😀😀

Kitty en Ronald 2018-08-23 12:06:55

vandaag 24/8 pas opengemaakt, dus jullie zijn inmiddels al veel verder gelopen. Weer genoten van verhalen en foto's, maar zet a.u.b. op tijd de pet of hoed op tijd op die hoofden van jullie, heerlijk die zon maarree..... oké jullie zijn oud en wijs -dat's zeker waar, dus het gaat goed daarginds en blijf fijn genieten en pitten in slaapzalen met "mummies" . gr. Els.

Els M-H 2018-08-24 10:03:37

Goede morgen beiden het beeld ziet er uit als of je nog met de eerste tocht bezig ben en in middels ook de gewenning het ziet er daar weer fantastisch uit en ja een beetje minder warm zou zeker prettig zijn denk ik.

Willem.W 2018-08-25 09:07:04
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.