Deze morgen vertrekken we met het zonnetje richting Arcachon. Gezien het mooie weer beslissen we de korte en mooiere route te nemen via "Le Bac" in Royan. Dit is een ferry waarmee je een hele ommetour uitspaart. De overtocht duurt al bij al een 20-tal minuten. Eenmaal aan de andere kant, La Pointe de Grave rijden we via de "wijnroute" door de Gironde streek waar de "Macon" wijnen overal in de kastelen en wijnhuizen worden aangeprezen. Van heel bekende namen zoals Château Rotshild , Saint-Julien, Saint-Estèphe, Magaux enz....tot ander minder bekende.
We houden rond de middag een halte om iets te eten en stoppen willekeurig aan een café brasserie waar we een menu krijgen voor slechts 17 euro. Geen doodgewone kost maar "klasse" gerechtjes en nog mooi voor het oog ook.
Daarna zetten we koers richting "Dunes de Pyla" net voorbij Arcachon. Het kwik stijgt intussen naar 37° wanneer we op de site aankomen. Hier is mondmasker verplicht voor de ganse wandeling. HEt is een uitdaging voor mij (maar gelukkig ook voor vele anderen). Met de nodige pauzes bereiken we uiteindelijk de top (106 m hoog) . HEt uitzicht is prachtig! Het zand waait hier goed en maakt telkens andere reliëffen.
Tegen de avond rijden we naar onze B&B Rives du Bassin iets buiten Arcachon.
Na een heerlijke douche tijd voor de foto's te downloaden en de valiezen eens op orde te stellen.
Geschreven door Carines.reisverhalen