Québec citadel en omstreken

Canada, Quebec

Deze morgen na opnieuw een kleurrijk en bovendien heerlijk ontbijt (voor Johan : foto's bijgevoegd) vertrekken we voor de laatste dag nog eens te voet naar de binnenstad. We houden halt in een bizarre taverne met de naam "La langue au chat". Men kan er koffie drinken of ontbijten in het gezelschap van 9 diverse raskatten. We wagen het erop binnen te stappen en moeten onze schoenen uittrekken en handen ontsmetten vooraleer we mogen plaatsnemen. De dieren zijn één voor één prachtexemplaren. We mogen foto's nemen en onze "chat-pucchino" drinken. Daarna gaat onze wandeling verder door het oude stadsgedeelte waar we de eerste dag hebben rondgewandeld. Ditmaal wandelen we nu verder over de prachtige Dufferin promenade. Op het einde start de Promenade des Gouverneurs (320 trappen) die naar de Citadel loopt. We maken de wandeling over de vestingsmuren en de prachtige parken rondom. Wanneer we weer naar beneden lopen komen we in een prachtig straatje terecht met allerlei oude hotelletjes en restaurantjes. We hebben dorst gekregen (27°C) en wandelen binnen in een restaurant genoemd "La Buche". Daar ontdekken we grappige schotels zoals "Ailes de lapin" (Konijnevleugels!!??). We houden het toch maar op een fris pintje en wat gerookte zalm. Ook de toiletten zijn hier heel speciaal. Houten panelen vol graffiti en in het midden een oude badkuip met buizen vanaf het plafond waar het water uitloopt om je handen te wassen. Het was zo speciaal dat Andre het gefilmd heeft.
Na onze dorst te hebben gelest wandelen we door een prachtig kwartier (met oude panden en mondaine hotels (voor Blanche :het kwartier en straat noemt "Laurier" en zelfs een hotel Château Laurier)
We komen ook langs het parlement omringd door prachtige tuinen. Op aanraden van onze gastheer lopen we het hotel Concordia binnen waar we de lift nemen naar de hemel ("Le Ciel"). 28 verdiepingen hoger kom je in een ronddraaiend restaurant/bar terecht met een prachtig uitzicht over Québec. We genieten bij een drankje van dit uniek uitzicht en vatten daarna de terugweg aan naar de B&B. Om 18u zijn we toch blij om een zalige douche te nemen en beslissen om iets in onze hippe buurt te gaan eten. Van op het terras observeren we de meest bizarre individuen (coole kapsels, speciale kledij, tatoo shops, skaters, oude wagens met luide muziek, ....). Dit Is het jonge Québec.
We hebben genoten van ons verblijf in Québec en vertrekken morgen (rit van bijna 450 m) naar Ottawa.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Hier geen 27 gr 😣maar hooguit 17gr overal waar men gaat komt men place Laurier tegen. Weet je nog in Amsterdam aan de grachten. Ook in Frankrijk place Blanche. Francois is deze morgen vertrokken met Chris naar Lyon ik heb vandaag een dagje conge en ga samen met Noa naar Rourmond 😉. Voor de rest is alles oke hier grt van ons xxx

Blanche 2017-09-15 07:05:41

Het eten ziet er verrukkelijk uit! Mooie stad en prachtig weer! Alles okido hier, idem bij ma en pa. 😘

claudia 2017-09-15 09:44:48

Weeral mooie foto's ! Wij vertrekken straks ook op weekend naar de Ardennen, met de petanquers tot maandagavond, ik vrees een regenweekend want de weergoden voorspellen niet veel goeds, bij jullie andere en betere temperaturen precies !

Annie 2017-09-15 10:38:39

quebeq is echt de moeite

johan 2017-09-15 12:52:30
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.