Normandië

Frankrijk, Le Fenouiller

Ook deze dag begint zonnig.
Zoals gezegd zijn we op weg naar huis en moeten er dus kilometers gemaakt worden.
We stappen in de auto en rijden zo'n 230 kilometer naar Mont Saint Michel.
Naarmate we dichterbij komen trek de lucht helemaal dicht en begint het te regenen en de buienradar geeft aan dat het vanaf drie uur voor 70% regen en dit houdt aan tot een uurtje of zes. We treffen het dus, want onze aankomst zal rond drie uur zijn...
Maar gelukkig halen we de bui in en is het bij aankomst droog.

Wat een indrukwekkende aankomst!
Van ver zie je de abdij al liggen. De abdij is niet te bereiken met de auto en de parkeerterreinen liggen zo'n 20 minuten lopen vanaf de abdij. Maar gelukkig hebben we de fietsen bij ons en fietsen we naar de abdij.
Als we aankomen fietsen zien we rotsachtige toppen die uit de baai oprijzen, stenen geïmporteerd van de Chausey-eilanden en vakwerk vermengen zich in de architectuur van het dorp en de vestingwerken. De abdij staat op het granieten massief van de Mont Saint-Michel. Oorspronkelijk was het over land bereikbaar bij laagwater en bij hoogwater was het omringd door water. Tegenwoordig loopt er een brug die wij over gefietst zijn, naar het eiland. Eenmaal bij het eiland zijn we de stadspoorten binnen gewandeld en al gauw waan je, je in een middeleeuwse setting. Ondanks dat het nog geen hoogseizoen is het al behoorlijk druk in de smalle straatjes. In de baai van Mont Saint-Michel wordt er wad gelopen. Dit zijn georganiseerde tochten, op eigen houtje lopen is gevaarlijk van wegen geulen en drijfzand.

Als we ons bezoek afsluiten is het nog steeds droog en zijn we onder de indruk van wat we gezien hebben. Het was zeer zeker de moeite waard om hier langs te gaan.
De overnachting die we boeken blijft in de stijl van de abdij. Het landgoed waar we verblijven is doordrenkt van geschiedenis en charme, en het huis biedt een idyllisch toevluchtsoord.

Onder de indruk van de achter liggende dag, de mooie locatie om te slapen en het feit dat we steeds dichter bij huis komen besluiten we dat het een mooie afsluiting is van onze vakantie.
Morgen rijden we naar huis.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Leuk om alles gevolg te hebben nu weer lekker thuis genieten. Wij gaan nog even door in Griekenland Jullie waren dus net terug toen wij weg gingen

Aafke 2024-05-30 16:12:51
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.