Van Nazare tot Aveiro

Portugal, Nazare

De dag zijn we gestart met het bezoeken van Nazaré, een traditioneel Portugees kuststadje dat vooral bekend staat als de thuisbasis van enkele van 's werelds grootste golven. Het is schilderachtig en ligt aan de Zilverkust van Portugal met grote en mooie stranden. Ook de folklore en traditie van het vissersdorpje, zie je terug als je door het oude stadsgedeelte loopt.
Over Nazaré wordt ook wel gezegd dat dit nog een van de weinige vissersdorpen is in Portugal waar de tradities nog echt bewaard zijn gebleven.

Tradities zijn ook terug te vinden in de plaatselijke folklore en traditionele kleding, zoals de zeven rokken van de Nazarener-vrouwen.
Zij staan op het plein bij het uitzichtspunt Miradouro da Pederneira.
Deze vissersvrouwen staan met hun kraampjes lekkernijen te verkopen. en showen graag hun rokken. De vissersvrouwen en -moeders hielpen de golven te tellen terwijl ze wachtten tot hun mannen weer aan land kwamen. Bij de zevende golf was de zee ondiep en liep de boot aan de grond. In die momenten van wachten werden de rokken ook gebruikt om hun schouders in te wikkelen tegen de kou. Ze vinden het prima om gefotografeerd te worden en maken er een showtje van door een liedje te zingen en de rokken te showen.
Ook op het plein staat de Heiligdom van Onze-Lieve-Vrouw van Nazaré. een kerk uit de 14e eeuw. Binnen is de kerk rijk versierd. Een kerkdienst belemmerde het maken van foto's.
De Ermida da Memória-kapel, gelegen op de top van het voorgebergte in Sítio, mag dan wel heel klein zijn, voor de inwoners van Nazaré is ze enorm in termen van geschiedenis en symboliek!
De kleine kapel werd meer dan 800 jaar geleden gebouwd door D. Fuas Roupinho en is tot op de dag van vandaag een bewijs van het onwankelbare geloof van het Nazarener-volk door de eeuwen heen.
Nazare staat bekend om zijn monsterhoge golven. De meeste kans op monstergolven zijn er in de herfst en winter, dan is Nazaré op zijn puurst. We zijn richting de zee gelopen, maar in mei zijn de golven zoals te verwachten, niet zo hoog. Bij de kust staat een beeld.

Vervolgens zijn we door gereden naar Aveiro zoveel mogelijk langs de kust. Onderweg hebben we heerlijk geluncht op onze eigen manier op een plek waar verder niemand te bekennen was.

Aveiro wordt omschreven als het Venetië van Portugal. De bootjes liggen inderdaad aan de kade als je de stad binnenkom rijden. Maar of het te vergelijken is met Venetië? Wij hebben er andere ideeën over.
Toch maar een boottochtje gemaakt. Het is leuk maar je mist er niets aan als je het tochtje niet maakt.
We hebben og wat rond gelopen, maar we zijn niet erg onder de indruk van het plaatsje.
Ook goed hoor. We blijven er overnachten en trekken morgen weer verder.



Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Weer een " bijvrouw" Piet?

Marjan Boers 2024-05-16 22:35:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.