Op
donderdag 4 augustus zijn we met heel goed weer naar St Malo gezeild 35 mijl voor de boeg met ZW 5/6 bft. Om 17.00 uur lagen we in de baai en gewacht op voldoende hoogwater om naar binnen te varen.
s' Avonds besloten om uit eten te gaan bij een Italiaan met sterklasse in de oude stadswijk aan een baai die droogvalt met schepen. Steeds weer een mooi gezicht om te ervaren.
Vrijdag 5 augustusEr was in Jersey al besloten dat donderdag en cultuurdag zou worden om St Malo met bezoek te vereren.
Dat was ook interessant om de oude oude vesting met al zijn toeristen gade te slaan. Terrassen zaten allemaal vol, maar voor een saladelunch vind je altijd wat. Kees heeft later op de middag met zijn auto inkopen gedaan bij de Carrefour ver buiten de stadskern. De avond aan boord genoten van een zeer goed bereidde Riz Colonial. (rijst met kalfsvlees en roomsaus en ananas) Vooraf een heerlijke tonijnsalade met veel ingrediënten.
Zaterdag 6 augustus maakten we een zeildag langs een ontzettend mooie kustlijn naar het westen.
Helaas heel weinig wind. Vertrokken om 10.30 uur. Dick heeft met ferme duik bijna een hartstilstand opgewekt. Het water schatte hij om en nabij 16 graden Celsius. Toen daalde het aanvankelijke enthousiasme tot nul bij de anderen.
Ook hebben we een dolfijn gespot die zich slechts twee keer liet zien en daarna afscheid nam. Laatste stuk op de motor gevaren wegens windstilte. Berekend was dat 2 uur voor hoog water konden binnenvaren.
Het was toen 20.00 uur. De buurman heeft helaas onze plek niet vrij gehouden wat Kees had gevraagd als grap bij ons vertrek. Al met al een heel mooie afsluiting van deze dag.
Log stand op zondagmorgen 26653mijl
zondag 7 augustusZondagmorgen is de groep om 9.30 uur vertrokken. Boot goed gereinigd en daarna douchen en een restant ontbijt genuttigd.
Hans van vliet
WisselDe aflossing / nieuwe bemanning vertrok om 5.30 uur vanuit het "buitenverblijf" van Pauline & Job aan de Meije. Zaterdagavond sloten Isabelle ( vriendin van Hans uit Leiden) en Dick Bal ( Groningen) zich al bij Pauline en Job aan. Alex is zondagmorgen pas om 3.45 uur vertrokken vanuit Eindhoven om zich rond 5.00 uur ook bij hen aan te sluiten. Dus om 5.30 uur is het gezelschap in de zeer comfortabele Volvo van Hans vertrokken naar Saint-Malo in het Noorden van Bretagne. Na een prachtige rit langs de Basilique du Sacré-Coeur, de Eiffeltoren en Mont Saint-Michel zijn we met betrekkelijk weinig oponthoud om 14.00 uur aangekomen in Saint-Malo.
Daar werden wij door Hans met verse koffie gastvrij ontvangen op de Veli Volantis. Met alle bagage in een "kruiwagen" is de loopbrug naar de stijger met "laag" water een zeer riskante onderneming die al direct de geweldige teamgeest liet zien! Dick en Job hebben die steile afdaling met veel zorg en en een fors portie brute kracht "genomen" zonder dat ook maar één tas te water raakte.
Na het afscheid van Isabelle en Hans is kort overlegd wat te doen. Het was een zonnige middag en de conclusie was dat een bezoek wordt gebracht aan het oude stadscentrum. De oude stadsmuur is nog aanwezig. Aan de de grote toegangspoort bevindt zich het kasteel dat nu deels stadhuis en bibliotheek is.
In de oude stad is de kathedraal Saint-Vincent een bezienswaardig heid! Straatmuzikanten en overvolle terrassen maakte het een feest om bij het drinken van het eerste biertje even met elkaar kennis te maken.
's Avonds zijn de heerlijke "groentetaarten" van Pauline met gebruikmaking van de magnetron als een exquise maaltijd geserveerd. Zij heeft daarmee de lat voor het "zelf koken" direct op een zeer hoog niveau gelegd. Te samen met een goed glas wijn was het echt genieten!
Na een lange dag gaan wij zeer voldaan vroeg naar bed om morgen een flinke zeiltocht te maken en wel in zuidelijke richting. Dick is daar goed bekend, al is zijn kennis naar eigen zeggen wel al ca. 20 jaar "oud".
Pauline, Dick, Job en Alex
Geschreven door Velivolantis