Wie Söderåsens opzoekt leest scherpe pieken, diepe dalen en dat klopt :-D Het hoogste punt van Skåne (de 'provincie' hier) ligt in het Nationalpark. Volgens internet noemen ze het de Grand Canyon van Zweden, alleen is deze helemaal begroeid, dus dat zie je niet (-:
Ik koos een wandeling die eerst langs het kabbelende riviertje ging, onderin het ravijn. Tussendoor ging ik 'even' naar een uitzichtpunt boven... dat was volgens de borden een stukkie van 800m met een het hoogteverschil van 90m, dus errug steil! Vandaar weer naar beneden en een heel stuk klauterend over rotsen die daar door de gletsjers ooit achtergelaten zijn. De wandeling ging terug over de bovenkant van het ravijn en dus.... en weer steil!
Boven aan gekomen was er een soort camping haast. Meerdere schuilhutten die 'bewoond' waren of waar ze zich in aan het installeren waren (je kunt er rechtop in zitten en in liggen). Voor twee van die hutten stond een soort buitenkeuken (nee, niet zo luxe, puur basic) en er waren een heel stel picknickbanken en vuurplekken. In een schuur lagen boomstammen met bijlen en zagen klaar om te gebruiken (ze mogen niks uit het bos halen ivm zeldzame planten/mossen/schimmels). Daarnaast 3 afvalcontainers om afval gescheiden weg te gooien en natuurlijk een aantal droogtoiletten. Voor een beetje outdoor iemand een luxe paradijs dus :-)
Ik at er mijn brood op en ging weer op pad. Het was met name beuken met een beetje berk en een enkele eik. Er waren een paar uitkijkpunten, je kunt ver kijken, maar je ziet bijna alleen maar bos... In de zomer en herfst is dat anders dan nu natuurlijk, door de kleurverschillen.
Vrijwel op het laatst was er een punt, waar volgens de folder de mensen uit het steen-tijdperk al jaagden op herten (hoe ze dat weten...). Het was een lange dunne rots die uitstak in het ravijn. Wanneer je daarop staat en iemand wil niet dat je daar weer weggaat, ja dan kun je of zelfmoord plegen of gedood worden.. meer opties hadden die herten niet.
Het was wel een mooi uitkijkpunt, want je kon hier verder weg kijken tussen de bomen door. Na nog wat afdalen was ik na 3,5u weer op de P.
Na de wandeling heb ik even wat gewassen. Ik heb een rode trui mee, maar om die nou bij de rest in de wasmachines te doen... Vlakbij, in Klippan, kon ik de grijswatertank legen en de schoonwatertank vullen, dus ik kon maar beter eerst even die was doen.
Dus door naar Klippan, tanks gedaan en toen wat boodschappen. Ik had in het langsrijden een winkel gezien, de Willy's, echt een heel grote winkel. Ik vind de prijzen in Zweden best vergelijkbaar met Nederland, zover ik het weet. Denemarken viel me behoorlijk tegen... echt een stuk duurder dan Nederland voor heel gewone boodschappen...
(ja ik weet dat Noorwegen erger zal zijn, maar dat is bekend, van Denemarken wist ik het niet)
Na de boodschappen reed ik door naar de camperplaats waar ik om 18.15u aankwam. De dag was vol ;-)
Geschreven door Volgenjullieme-e