6 juni 2022
Na het ontbijt vertrokken naar Burg Eltz.
Het weer is stukken beter dan gisteren. Het zonnetje schijnt.
Een prachtig kasteel wat niet boven op een berg staat, maar tussen de bergen in. Dit is omdat het een vroeger een doortrekkasteel was. Het is nog privébezit, een deel wordt ook nog bewoond.
We parkeren de auto en lopen langs een best steile weg naar onder. Halverwege heb je een mooi uitzicht op het kasteel. Even een fotostop.
We kopen entreekaartjes en gaan eerst voor de rondleiding door het kasteel 🏰
Een mooi kasteel en het meisje wat de rondleiding doet kan het ook goed vertellen.
Daarna bezoeken we de schatkamer van het kasteel.
Ondertussen is het alweer lunchtijd geworden, dus we gaan maar even op het terras wat eten.
Dan begint het wat te miezeren, dus besluiten we weer terug naar de parkeerplaats te lopen. Deze keer via het wandelpad door de bossen. We vinden onderweg ook nog 2 geocaches. We gaan naar Münstermaifeld, daar is een oude stadskern, met een mooie kerk, de toren lijkt uit de riddertijd.
We drinken daar ook nog even wat, met een lekker taartje erbij.
Van daaruit rijden we een flink stuk langs de Moezel naar Bernkastel-Kues.
Blijft altijd een mooi stadje om even doorheen te wandelen. En Tanny en Mug waren er nog nooit geweest.
Ondertussen is het al eind middag/begin avond geworden en rijden we langzaamaan weer terug richting ons hotel in Emmelshausen. Onderweg doen we een restaurantje nog aan om nog even wat te eten.
Geschreven door Pieter-gean.opvakantie