Van Port Alberni naar Campbell River

Canada, Campbell River

Vanmorgen hebben we Port Alberni verlaten om richting onze volgende AirBnB te gaan in Campbell River.
We rijden over Hwy 4A en zien een bord van Wildlife recovery & Discovery centre in Errington. We gaan daar eens kijken wat het precies is. Het blijkt dat het een opvang is voor gewonde en zieke dieren. Mensen kunnen ze daar afgeven. Ze worden dan goed verzorgd en indien het nog mogelijk is worden ze daarna weer in het wild vrij gelaten.
Mocht dit niet mogelijk zijn dan mogen ze daar blijven. Er zitten 3 beren, waarvan er 2 niet meer terug kunnen naar de wildernis, dus die kunnen we wel zien door een hek. Een kleine beer die wel gerehabiliteerd kan worden zit afgeschermd van menselijk contact, die kunnen we alleen maar via een camera zien. Dit is zodat deze straks in het wild niet naar mensen gaat omdat hij dan denkt dat daar wat eten te halen valt.
Er zitten diverse uilen, raven, haviken, bald Eagle, valk, maar ook duiven, cavia’s, schildpadden, eendjes, kalkoenen etc.
Al met al toch heel leuk om eens gezien te hebben en ze verrichten heel goed werk.
Daarna door naar Parksville Museum, hier staan een paar oude huisjes van vroeger, een kerkje, maar ook een super mooie brandweerauto.
Bij Starbucks doen we even lunchen.
We rijden door richting Courtenay, maar omdat het zondag is, is het meeste gesloten daar, dus besluiten we om naar de Nymph waterfalls te rijden.
We rijden volgens wat de navigatie aangeeft. We moesten nog maar een paar km en dan ineens is de weg afgesloten. Staat er een man met een pick-up truck dwars op de weg om te voorkomen dat mensen doorrijden. Wij vragen an hem hoe we er dan moeten komen, heeft ie een papiertje met daarop de route geschreven, maak er maar een foto van zegt hij. 🤣🤣🤣. Dus wij aan de hand van zijn routebeschrijving weer op pad. En hele grote omweg, maar we zijn er wel gekomen.
Een leuke wandeling brengt ons bij de Nymph Waterfalls
Daar is een man (ik dacht meer een gek) van rotsen aan het afspringen en duiken in de waterval. Echt zo gevaarlijk, overal liggen rotsen onder water. Na een tijdje staat hij weer aan onze kant, en raken we met hem aan de praat.
Hij vertelt dat hij hier al heel veel jaren komt om te zwemmen. En dat hij altijd met een duikbril eerst kijkt waar hij dat kan doen. Hij vertelt dat er voor de zalmen speciale trappen zijn gemaakt zodat ze tegen de stroom in de waterval op kunnen zwemmen. En dat er wat verderop in de rivier een stuk of 10 chinook zalmen zwemmen ( moeten nogal grote zijn).
Hij vertelt honderd uit en zegt dat we langs Saratoga Beach moeten rijden want dat is echt supermooi. Dat doen we nog ff maar tja het is een strand. 😀🤣Onderweg zien we “gumboot market”, daar gaan we even kijken. Een kleine markt, waar we lekkere zelf gemaakte koeken kopen voor vanavond bij de koffie. Er staan ook een man en een vrouw (de Canadese amazing stroopwafels) wat te spelen. Wel grappig om even te zien.
Daarna besluiten we om naar ons volgende AirBnB te gaan. We hebben een code gekregen waarmee de deur kunnen openen. Das wel handig. Dan hoeft er niemand aanwezig te zijn. Wat supermooi is het zeg. Een lekker groot bed, een super grote douche, keuken. Er staat van allerlei eten en drinken wat we allemaal kunnen gebruiken. Daarna gaan we even kijken waar we morgen moeten zijn en daarna een hapje eten. De verhuurders Al en Trina komen nog even langs, een aardig stel en als we wat nodig hebben moeten we het maar zeggen. Vanuit de slaapkamer kijken we op de zee. En volgens hun zwemmen hier ook gewoon de bultrug dolfijnen en zo. Als we een pufte water omhoog zien komen moeten we maar denken dat er daar zwemmen. 🐳

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Je hebt gelijk , is een gek. Maar hij durft wel zeg

rober10-en-corinas.reizen 2019-06-10 07:45:00

Zo ziet er gaaf uit zeg. Leuk!

Tanny 2019-06-10 08:56:08

Al weer een mooie dag zo te horen zijn de mensen heel vriendelijk en behulpzaam Gr.leny en Wim

Leny 2019-06-10 09:36:02

Geweldig om de foto’s te zien! Zitten weer mooie plaatjes bij! 😃 Bij de airbnb bijna verplicht gezamenlijk douche! 😂😂

Mug 2019-06-10 09:36:27

Al aardig wat km gereden. Mooie fotis

R&M 2019-06-10 11:18:39

In mijn 👀 is die man idd gek, en mooi de dieren opvang, geweldig dat ze dit doen, leuke foto van in het bootje met de schildering van haida indianen, en die douche 🚿 zo gigantisch groot, typisch Amerikaans, daar leven veel dikke mensen 😘

Lia Welten 2019-06-10 12:51:32

Leuk ook al die oude apparaten. Mooi toch als mensen zo voor zieke dieren zorgen. Weer een top dag. Goede reis .

tiny.geniet 2019-06-10 18:32:12

Wist je trouwens dat de Chinook zalm een uitstervend zalm ras is.

tiny.geniet 2019-06-10 18:37:02
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.