Another day in Ghana

Ghana, Busunu

Hoi allemaal,

Hier gaat alles goed hoor! De derde week zit alweer op de helft, wat gaat dat hard. Omdat het ook vakantie is doe ik veel dingen lekker op de relaxstand. 😊

Maandag werd ik wakker met een enorme regenbui die wel tot 13u duurde. Tot 13u dus lekker binnen gezeten, met een kopje thee, filmpie en relaxen. Dus heel veel die ochtend niet gedaan.

We hebben een discussie lopen met het bedrijf van de 20 dozen. Ik word er erg @/@%@/ van.
Ik ben er een beetje klaar mee, dus heb de NLse meneer maar een email gestuurd om te kijken of hij deze week nog gaat reageren.

Wat is nu het probleem?
Nou ik kwam vrijdagavond aan in Accra. Dat weekend zouden de dozen aankomen zodat ik ze maandag of dinsdag mee kon nemen naar Tamale. Ze hebben mazzel gehad dat ik een extra nacht in Accra verbleef. De dozen waren er dus niet dat weekend, terwijl dat in NL wel is gezegd en we hebben duidelijk afgesproken hoe ver van te voren we alles moeten laden, daar heb ik me dus aangehouden. Ik ga niet in Accra blijven wachten, dus zijn we, nadat ik mijn bagage had, naar Tamale vertrokken.

De dozen stonden dat weekend erna in het warenhuis in Accra en werd er gevraagd of ik ze 'even' kan ophalen. Nou ik ga niet 12 uur heen en 12 uur terug voor 20 dozen. Dus...
Oplossing, zij brengen de dozen maar het busstation en dan betaal ik de kosten voor transpoort naar Tamale.
Nu vragen die lui dus ( vind ik ) best veel geld om het uberhaupt naar het busstation te brengen. Dat willen ze dus niet gratis doen. Ik vind dat echt een beetje jammer, ook omdat het niet mijn schuld is. Maar goed, nu afwachten en anders eind vd week maar betalen. Wat een gedoe zeg. We hebben een hoop geld betaald om het te verschepen, probeer je iets goeds te doen... moet het zo, snap jij het? Ik niet.
Maar goed, daar zijn we dus ook al dagen mee bezig. Gelukkig blijft Bash rustig en doet voortaan de telefoontjes, ik haal die man door die hoorn.
Maar het komt allemaal goed hoor 😁😲

Doordat er heel erg veel regen was gevallen, waren de mannen niet aan het werk op het project. Logisch ook wel, maar daardoor schiet het niet echt op zoals ik het wil.
De ramen en deuren waren al afgelopen zaterdag af, maar natuurlijk geen belletje gehad, dan maar zelf kijken, ja hoor die zijn af. Het is hier allemaal heerlijk op afspraak 😣

Gisteren kregen we een berichtje dat ze geen genoeg hout hadden. Ze hadden een verkeerde berekening gemaakt. Ik wilde het eerst zien, dus we zijn eerst naar het project gereden. Ik werd er in eerste instantie een beetje chagerijnig om. Waarom zeiden ze dat niet maandag? Dat is mijn Nederlandse gedachtegang denk ik.
Ik wist precies hoeveel ik van elk hout had gekocht, dus ben alles gewoon gaan tellen, maar het klopte. Ik dacht meteen weer het slechtste natuurlijk. Maar ja nu was het dinsdagmiddag 14u en toen begon het weer super hard te regenen.

Als het hier regent dat laat bijna iedereen spontaan alles uit zijn/haar handen vallen en doet niks meer totdat het droog is. Als je sommigen verteld dat je in NL gewoon door moet werken of door de regen naar je werk moet met een poncho, vinden ze hier heeeeel erg raar. Gelukkig is niet iedereen hier zo. Maar op dat moment dus geen hout kunnen bestellen.
Pff...

Okay, vanmorgen vroeg maar hout besteld. En 30 zakken cement. We hebben de man die altijd met ons mee gaat geld gegeven. De bonnetjes wil ik hebben. Ik zit namelijk nu in de bus onderweg naar 'een weekendje weg'. Als hij dan nog wat moet hebben, kan hij het kopen. En anders kopen ze het maar op credit.
Dat doen ze namelijk hier allemaal.
Iets kopen, zonder de betalen, maar dan later betalen. En iedereen weet van iedereen precies wat hij nog moet betalen. Heel bijzonder.

Maar goed, ze hebben nu het hout, het cement, de deuren en de ramen staan nu op school, dus hopelijk kunnen ze nu een goede sleur maken. Hopelijk aankomend weekend het verf kopen!!! Maar ik ben nu een beetje voorzichtig. Echt opgeschoten na de laatste post is het niet. Maar goed.

Verder heb ik heerlijk gegeten in een restaurant. Kreeg ik vanmorgen T Zet als ontbijt, wat ik dit keer echt niet kon weigeren. Maar.. ze hadden er geen vlees voor mij bij gedaan. Daar was ik blij mee, dus was het iets minder vies πŸ™ˆ

Vanmorgen dus nog de laatste dingetjes gedaan en vanaf 13u al in de weer om een bus te nemen naar Damango. We hebben 2 uur gewacht en nu rijden we eindelijk een uurtje. Typisch Ghanees...

Maar wel ff echt ontspannen, lekker eten, goed toillet en een zwembad 😍 zin in!

Groetjes uit een volle, wiebelige, bloedhete bus! πŸ˜˜β€πŸ‡¬πŸ‡­

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Doe je goed. Lekker ontspannen. Dan moet het maar wat langzamer. Hou de rust voor jezelf hoor. Het is wel je vakantie

Monique 2017-08-16 18:33:30

Heerlijk verhaal weer Manon! Succes met je gestrubbel met de meneer van de dozen en geniet van je weekendje weg! πŸ‘„

paulas.avonturen 2017-08-16 18:39:29

Maak je niet te druk he πŸ˜‚ Ik hoor je al helemaal tekeer gaan haha. Lekker genieten van het weekendje weg en daarna maar weer zien wat de vorderingen zijn. Meer kun je helaas toch niet doen. Wel vervelend van die dozen natuurlijk. Haal je zo even niet op... Hoop dat ze uiteindelijk toch uit fatsoen de dozen dan toch naar het busstation brengen. 😘

Sandra 2017-08-16 18:54:17

Hihi, ik zie je gezicht gewoon voor me! Alles komt goed schatje haha! Vermakelijk verhaal voor ons hier in ieder gevalπŸ˜‹ relaxen hoort er natuurlijk ook bij dat heb je echt verdiend. Genieten van alles daar, het gaat zo snel voorbij. Je bent een topper!πŸ˜™

Tamara 2017-08-16 21:58:37

Ik zie je toet levendig voor mij πŸ˜‚πŸ˜‚....plus daarbij de stoom uit je oortjes 😜....kunnen wij ook niet bij met onze westerse instelling maar is helaas niet anders mop! Geduld blijft in dit geval een hele schone zaak πŸ‘Š....komt allemaal nog echt wel goed!!! Nu ff lekker volop genieten van de luxe die je ff kan hebben en dan er weer fris en fruitig volop tegen aan ❀....enjoyyyyy β€πŸ’‹

Nel 2017-08-17 10:08:27

je kan er wel een boek over schrijven Manon,veel plezier nog gr peter

peter van os 2017-08-17 14:18:48

we hebben weer genoten van je verhaal. Oei oei, ja die roken geld. En dat werk tempo, relax ha . ha. veel genieten nog.

yvonne 2017-08-19 08:32:41
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.