Woensdag: Praia da Marinha

Portugal, Alcantarilha e Pêra

Vandaag starten we rustig op. We willen later op de dag richting strand gaan. Dus we ontbijten op het gemak en Marit ligt nog lekker te slapen. Als we de koffie en het ontbijt op hebben is het een uurtje of 10. Eric maakt zichzelf klaar om bij het zwembad te liggen. Marit wordt wakker en gaat ontbijten. Ik drink met Marit nog een koffietje en daarna maak ik me klaar om ook bij het zwembad even te luieren. Als ik naar beneden naar het zwembad ga is Marit aan het omkleden.
Bij het zwembad zijn we de enige. Niet veel later komt Marit ook luieren.
Het waait wat harder dan de eerdere dagen maar de temperatuur is nog steeds prima!
Tegen half 1 gaan we boven lunchen. Ons onderkomen is al weer gepoetst en de bedden zijn opgemaakt. De schone handdoeken liggen weer klaar. Wat een service!
Na de lunch pakken we de tassen in en vertrekken we naar Praia da Marinha. De navigatie zegt dat we 19 minuten moeten rijden. Klopt, we komen bij de parking maar helaas geen plek… er staan ook auto’s op een breed zandpad. Ook wij parkeren daar. We lopen richting zee. Mooi uitkijk punt en voor het strand moeten we een lange trap af. De weg hier naar toe was wat hobbelig met de auto dus bij het aflopen van de trap heb ik wat moeite met de ongelijke stappen. Maar even stoppen. Dit herken ik wel hoor van mezelf… maar minder prettig is het wel.
Het gaat weer beter na even stilstaan en dus dalen we op het gemak verder af. Op het strand lopen we langs een kleine strandtent. Het lijkt meer op een soort snackbar. We zoeken een plekje bij de rotsen. Het is hier echt mooi maar druk in vergelijking met de andere plekjes waar we eerder geweest zijn.
We luieren wat en Marit en ik lopen ook even naar het water. Nou…het water is heel fris en ontstuimig. Dus verder dan de voetjes en per ongeluk met een golf de kuitjes komen we niet.
Eigenlijk hebben we zin in koffie en iets lekkers maar hier nodigt het niet uit. We besluiten om naar Armação de Pêra te gaan.
De navi laat ons weer anders terug rijden maar dit is ook zeker een leuke route! Gelukkig minder hobbels maar wel ook veel bochten…
De auto parkeren we bij het zelfde stukje als van de week. We wandelen naar de boulevard en bij een van de tentjes nemen we plaats. We bestellen een americano, een latte en een ijsthee. Voor erbij kies ik een stukje notentaart, voor Eric een stukje met chocolade en vruchten en Marit wilde een pastel de nata. Marit gaat zich even omkleden, dat wil zeggen badpak uit en ondergoed aan en ook weer een shirt aan.
Als alles net op tafel is gezet komt ze aan wandelen.
Heerlijk zo! Hierna bestellen we nog een rondje drinken!
We wilden eigenlijk aan het strand eten vandaag. Omdat we bij Paria da Marinha geen leuk plekje vinden kijken we hier.
Gezien de tijd is er nu om 17:15 niets open. Tja wat doen we dan?
Plan B: naar de winkel en boodschapjes doen en thuis eten? Dat gaat m worden!
Bij de Lidl kopen we wat we op ons lijstje hadden: o.a. melk, brood, ontbijtgranen. Maar voor vanavond ook een lekker schaaltje met verschillende tapas vleesjes en olijven. We maken ook een kopje tomatensoep hier serveren we soepstengels bij en snoeptomaatjes.
Daarna rijden we terug naar huis en maken we ons eten.
Omdat we nu niet uiteten gingen gaan we morgen lekker lunchen. Waarschijnlijk in Silves.
Na het toetje ruimen we op en gaat Marit in bad. Wij luieren wat en ik maak ons verslag van vandaag.
Straks nog een theetje en een spelletje met Marit en dan lekker slapen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.