Voldöpper Spitze (1509m)

Oostenrijk, Gemeinde Kramsach

Update 10-8-22 20:29

We zijn vroeg wakker omdat we gaan wandelen naar de Voldöpper Spitze. Dus de tassen worden gepakt, flessen water gevuld en het brood gesmeerd. We zijn om 9u klaar voor vertrek en wandelen richting de Seen camping Stadlerhof, vanaf de voordeur staan onze klokjes aan! Net voor de camping start de route omhoog. Het eerste stuk gaat prima. Dan moeten we best stijl klimmen. Jeetje wat een klus. Na ongeveer 20min klimmen ben ik er eigenlijk al klaar mee… ik krijg m’n ademhaling niet goed onder controle en m’n warmte kan ik niet kwijt. We stoppen in de schaduw en daar eet ik een boterhammetje en drink water. Eric neemt mijn extra water over in zijn rugzak en ik moet mijn petje 🧢 opzetten. Met vernieuwende energie gaan we verder maar nu over de weg. Het is nog steeds pittig. Dan stop de weg… er stond een bordje 🪧 “sackgasse” (doodlopend) maar voor t gemak liepen we door 😂 er ging geen wandelpad verder dus toch een stukje terug. Daar liep een wandel/ klauterpad naar boven. Op naar de top! Het is echt een pittige tocht naar boven. Maar met een regelmatige stop en een korte pauze op een boomstam komen we echt boven bij het kruis aan! Gehaald! Al hebben we beiden regelmatig gedacht om terug te gaan… maar dan hadden we dit uitzicht op Reintalersee, het meer aan de overkant van ons huisje, echt gemist! Opgeven is geen optie maar wat hebben we afgezien! Het verschil in hoogte van ons huisje tot hier bij het kruis is 1245m. Dit hebben we in 2,5 uur afgelegd (bewogen tijd, ). Boven bij het kruis drinken we wat en starten aan de afdaling. Het zijn veel paden met losse steentjes wat ik dus echt verschrikkelijk vind… af en toe nemen we zo’n pad maar gelukkig is er ook op een gegeven moment een weg die we naar beneden verder kunnen volgen. Af en toe drinken we wat, door onze proviand zijn we inmiddels wel heen. Het afdalen gaat redelijk maar we worden allebei steeds stiller en lopen alleen maar. Het was echt een schitterende wandeling zeggen we als we na 6uur en 34 minuten (bewogen tijd: 4:39:06) en 15,21km later bij ons huisje aankomen en onze klokjes uitzetten. Mijn voeten en benen doen pijn. Binnen is het koel en drinken we eerst en vullen ons zout aan met wat chips nadat we onze schoenen en sokken hebben uitgedaan en oude bank geploft zijn.
Wat een dag… Als we geacclimatiseerd zijn stap ik in de douche en trek schone kleren aan. Eric volgt ook. Het laatste stuk hebben we bedacht waar we onszelf mee mochten verwennen na deze inspanning: een lekkere koek en een chocolade toetje met slagroom! Helaas moeten we hier nog even voor naar de winkel want we hebben veel in huis maar dat niet! Terug thuis drinken we een koffietje met die enorm grote lekkere koek! Inmiddels is het 18u en Eric gaat het nieuws binnen kijken en ik zit nog even heerlijk buiten voordat ik aan het eten begin.
Als ik net bezig ben met het eten belt mama 🤩 Gezellig kletsen we tot ik eten klaar heb.
‘s Avonds na het eten hangen we op de bank met een kop thee nadat we ons toetje ophebben! Alles doet zeer maar we zijn wel trots en tevreden over onze geleverde prestatie! En morgen? Morgen doen we niks, denk ik😂

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.