Twenger Alm wandeling

Oostenrijk, Obertauern

Deze zaterdag ging Pip rond 7u bij de deur van de kamer zitten, zo van baasje ga je met me wandelen? Dus ging Eric er uit om te wandelen met Pip!
Toen ze terug waren kwam ik uit bed en zijn we ons gaan aankleden zodat we kunnen gaan ontbijten.
Onze tassen staan al klaar als we met de auto naar het ontbijt gaan. Straks komen we terug omdat we Pip toch mee willen nemen. Dus voor Pip zit er een extra waterfles (1,5l) in mijn rugzak en hebben we beiden een zakje met brokje in de tas!
Na het ontbijt doen we eerst een theetje voordat we vertrekken. Ook rits ik toch maar eerst even mijn pijpen van mijn broek… t is al best warm en het zal niet minder warm worden de komende uren.

Met onze tassen in de auto en Pip op de achterbank rijden we naar de parkeerplaats vanaf waar we onze route willen beginnen.
En daar gaan we! Pip heeft er zin in vandaag! Ze wandelt keurig mee, ze mag op sommige plekken van ons los, eigenlijk mag dit niet, maar ze blijft toch bij ons lopen. Het liefst loopt Pip op smalle paden tussen ons in als we achter elkaar moeten lopen. Op de bredere paden waar we naast elkaar kunnen lopen loopt Pip ook vaak tussen ons in of heerlijk voor je voeten 🦶 🤣
Ons pad loopt omhoog, de zon is al fel en warm. Gelukkig hebben we ons heel goed ingesmeerd voordat we vertrokken! In mijn rugzak 🎒 zit de zonnebrand ook voor onderweg.
Als we bij het bergstation van de Edelweisbahn komen is daar een gesloten restaurant Ederweis, jammer…maar wel echt op een super mooie plek aan een klein bergmeertje!
We wandelen verder omhoog, een erg steil stuk, over de verbindingsskipiste tussen de Plattenkar en de Schaidbergbahn. Dit vraagt om een pauze momentje…. Op een voet van een van de pilaren van de Gamskarlift gaan we even zitten. We zijn net een kudde jonge (kleinere) koeien gepasseerd. Langzaam beginnen ze aan een wandelingetje richting ons… Dan zijn ze toch al iets groter dan we net dachten🤣 Ons pad gaat na onze pauze omlaag. Het is wel een redelijk breed pad maar met heel veel losse steentjes wat het afdalen wat lastig maakt. We wandelen onder de skilift door. Pip wil niet meer verder maar ze wil van het pad af nog verder naar beneden… dan horen we een soort gekrijs komen van waar Pio heen wilde. Het lijkt wel een adelaar…. Maar het is geen vogel zien we als we beter kijken…. Het is een alpenmarmot (Murmeltier) Het dier schiet weg en Pip wil gelukkig met ons verder.
Op een weide een stukje verder zien we er weer lopen, Eric probeert wat dichter bij te komen voor een foto en een filmpje, ik blijf met Pip op ruime afstand staan wachten. Al wil Pip het liefste met Eric mee op onderzoek uit. De alpenmarmotjes schieten hun holletjes in en wij vervolgen onze weg langs watervalletjes, drassig gras, modderpoelen, stroompjes, grote koeien met bellen om hun nek. We volgen de bordjes Twenger Alm. Hier zouden we iets moeten kunnen drinken. Eerst komen we langs een verlaten huisje met stallen en heel veel modder er om heen. Op het bordje staat de naam “Ernstalm”. We gaan verder richting Twenger Alm. Na een lang pad met heel veel watervalletjes waar Pip of uit drinkt of haar pootjes koelt komen we aan bij de Twenger Alm! Maar er zijn geen plekjes vrij. Er staan niet veel tafeltjes en bankjes maar alles is bezet…. Helaas! Gelukkig hebben we zelf genoeg meegenomen dus lopen we een stukje terug en gaan daar in het gras zitten en drinken wat. Ook Pip krijgt water en wat brokjes voor de energie. Wij nemen een stuk van een sportreep.
Na onze pauze wandelen we weer naar “Ernstalm” (er is maar een pad naar de Twenger Alm en dus wordt het dezelfde weg terug) Daar nemen we de route richting Obertauern. Het is weer een steil pad met veel kleine en grotere losliggende stenen. Om de 15 à 20 meter liggen er ijzeren geultjes voor het afvoeren van water van boven. Deze geultjes liggen dwars over het pad tussen de stenen, de een is wat breder dan de ander. Maar er zijn ook stukken bij waar het water 💦 zo van de berg af komt in een watervalletje, op het pad een grote plas of stroompje wordt waar we doorheen moeten lopen. Pip vindt ze geweldig en hapt naar de straaltjes die van de berg af komen. Pootjes in het water 💧 en dan weer verder. Gelukkig lopen we ook een stuk in de schaduw van bomen! Het is echt inmiddels aardig warm geworden.
Aan het einde van het pad komen we uit bij het jeugdhotel Schaidberg. Nu kunnen we langs we autoweg van Tweng naar Obertauern op een wandelpad/ weg wandelen. Maar jeetje wat valt dit tegen…. Vanaf de Twenger Alm hebben we alleen maar gedaald en nu is het alleen maar klimmen in de zon ☀️…. Waar de weg waar we op lopen onder de piste door gaat is een tunneltje met… schaduw! Hier stoppen we even om Pip wat te drinken en brokjes te geven. En wij drinken meteen ook wat. Pff… 😥 het is echt warm. Feitelijk hebben we het grootste deel van de wandeling er al op zitten maar we moeten van onder aan het dorp nog omhoog lopen naar de parkeerplaats waar de auto staat…. Hoe steil kan het zijn zou je denken 🧐 Nou het is echt een aanslag op de kuiten en bovenbenen en er is maar een optie: doorlopen. Wat zijn we blij als we de weg naar de parkeerplaats inlopen! Nog een paar honderd meter en dan zijn we er! Ik blijf met Pip even in de schaduw staan en geef haar wat drinken terwijl Eric de auto gaat halen (ongeveer 20 meter)
Als ik de deur open voor Pip kan ze allen haar voorpoten op de bank zetten, haar kontje mag ik tillen! Nou met alle liefde hoor Pip! Wat zijn wij trots op jou! Eenmaal in de auto gaat ze meteen liggen!

Als we bij het appartement aan komen gaan we wat drinken en willen we wat eten. pip krijgt brokken en vers water en wij maken een eitje met kipfilet, kaas, tomaat, komkommer en zout en peper! Zo daar knappen we van op. Het is inmiddels tegen half 4. We moeten nog even boodschappen halen voor vanavond en morgen (we weten niet of er op zondag een winkel open is)
Dus hup in de auto naar Mauterndorf. Pip mag lekker blijven liggen op een koele vloer!

Op de terugweg stoppen we in Purn (een klein dorpje voor Tweng) bij de glasbak die we op de heenweg hadden gespot! Zo ook weer opgeruimd!

Eenmaal thuis stappen we na het opruimen van de boodschappen even de douche in om ons op te frissen. Ik was even op de hand onze wandelkloffies want dat mag wel weer na deze wandeling!
Als we ons op het terras in de schaduw hebben geïnstalleerd met een drankje en een chippie begint ineens het luchtalarm te loeien. Het alarm staat op de garage van de skilift net onder ons… wat een kabaal… Zouden ze m aan t testen zijn? Niet veel later horen we de brandweer vanuit het zentrum aankomen rijden en we zien rechts van ons enorme rookpluimen. Waarschijnlijk een auto in de brand want het stinkt enorm. De wandelkleren halen we binnen voordat ik ze nog een keer moet wassen, en gaan zelf ook naar binnen met de ramen en deuren dicht om de stank buiten te houden. We kunnen niet zien waar het is maar we denken dat het om de bocht net voorbij onze straat is. De weg verstopt langzaam en niemand rijdt er meer.
Als de rook weg is kunnen we de deuren en ramen weer open doen. Jeetje zo maak je nog eens wat mee😂

Eric maakt de pasta mat tonijn en broccoli terwijl ik even op de bank start met dit verslag. Het gaat in etappes, we eten tussendoor en ik doe ook nog een keer mijn pyjama aan. Het laatste stuk maak ik languit liggend op de bank af terwijl Eric languit op bed ligt tv te kijken.
Het was een schitterende wandeling maar het vele klimmen en dalen hakte er met deze warmte echt wel in….

Het is nu kwart voor 8 en tijd voor een kopje thee.
Tot morgen!

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Leuk hoor om jullie verhalen te lezen met de foto's erbij. Jullie vermaken je echt wel met z'n drietjes zo te zien. Best wel jaloers hier hoor ;-) lekker genieten van die mooie omgeving!!! Nice!!!

John 2021-08-22 17:12:42

Wij vermaken ons zeker goed! Vanaf vanmiddag is het weer wisselvallig en is het wat afgekoeld… De omgeving is echt heel mooi, een aanrader! De wandelingen zijn heel afwisselend en goed te doen!

charlottes.reisdagboek 2021-08-22 18:55:15
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.