Stop 10: Dziwnów

Polen, Dziwnów

Vandaag gaan we naar Polen! Het is altijd leuk een nieuw land te bezoeken. Zeker als je er eigenlijk niet zo'n voorstelling van hebt. In de vakantieplanning -voor zover die er was- hadden we wel als doel om dit land te bezoeken. Één of twee havens aan de oostkust leek ons leuk, of de binnenmeren onder Świnoujście. Verder oostelijk schijnt de halve NAVO-vloot te liggen en lijkt het daardoor even wat minder gezellig.
Door het weer afgelopen week was het echter te lekker in Rügen en komende week lijkt er meer wind te komen, waardoor het lastiger wordt de oversteek naar Bornholm te maken. Dit bij elkaar genomen betekent dat het waarschijnlijk maar één stop wordt en een niet al te lange.
Vanochtend hebben we om 8 uur het vertrek gepland. Waarom? Omdat dan de verse broodjes bij de havenmeester uit de oven komen. Én dit geeft meteen Frederiek de gelegenheid om 's ochtends nog even uit te razen in de speeltuin. In de haven gaan de zeilen al omhoog en zeilen varen we door de geul naar buiten. Het is een mooi stuk waarbij je langs een eiland met dam en verschillende ondiepte naar buiten glijdt. Uiteindelijk varen we recht op de Greifswalder Oie af als meest Oostelijk (natuur)eiland en kiezen dan de route daar onderdoor richting Polen.
De traditionele vakantiefoto op zeilvakantie is altijd die van het moment dat er een gastenvlaggetje verwisseld mag worden. Er zijn er diverse van mijzelf en Annerieke, maar dit jaar kon Frederiek hier voor het eerst bij helpen. Superstoer, alleen vindt mevrouw de Duitse vlag wel mooier dan de Poolse. Eigenlijk had die moeten blijven hangen vond ze.
Hierna gaat Frederiek om de tijd te doden nog even in bad en zet ik de radio tour aan. De wind was helemaal weggevallen, dus dit kon allemaal prima.
Tegen 15.30 varen we de marina in: spiksplinternieuw, maar niet al te groot en op het oog vol. Dit laatste met name door alle kleine bootjes en waterscooters die overal liggen. Ik vaar rustig verder naar binnen en als ik weer achteruit naar buiten aan het bewegen ben komt er iemand het terras in het midden van de haven opgelopen. Druk gebarend wijst hij een plek aan waar hij een waterscooter weghaald.
Top, snel leggen we vast en Googlen we het Poolse woord voor speeltuin. Frederiek kan niet wachten. Onderweg halen we nog een ijsje voor omgerekend een euro per stuk en zien we dat we hier vanavond wel echt uit eten moeten voor we naar Scandinavië vertrekken ;-)

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Weer een vlaggetje verdiend op de wereldkaart. Grappig dat frederiek de vlag al kan en mag hijsen.

Ada 2022-07-02 19:30:04

Toch maar even Polen aangedaan.Mooi hoor.

Fred stuurman 2022-07-03 10:50:33
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.