Vandaag weer eens een lekkere zeildag gehad! In 3 uurtjes de Greifswalder Bodden overgestoken naar Peenemunde. Het was allemaal aan de wind en het was wat grijs om ons heen, maar het liep prima! Laatste stukje waar we de ondiepte weer door moesten in kleine geultjes het grootzeil weggehaald. Voelde toch beter en het was nog maar 2 mijl, al bleek achteraf het smalle geultje prima op diepte.
Nu in een jachthaven in die ligt in the middle of nowhere, maar met Europese subsidie net helemaal opgeknapt is en wordt. Waarschijnlijk een oude militaire havenkom, maar nu omgeven met vakantiehuisjes, een camping, restaurant en een splinternieuw douchegebouw. Een leuke verrassing, want hij stond niet in de havnguide van 6 jaar oud en in de nieuwe gids van de kaart maar één regeltje kreeg ("hier kun je ook naar toe"). Ach ze zijn nog aan het bouwen, dus wellicht komt de marketing volgend jaar!
Waarom dan hier naartoe? Nou de ligging om weer naar zee te kunnen én dit blijkt de plek te zijn waar de v1 en v2 zijn ontworpen. Historisch dus nogal een beladen stukje grond. Op de plek van het instituut waar dit gebeurde is nu een technisch museum. Dit is het plan voor morgen voor er om 14.00 uur een front over komt met hele dikke wind en regen. Waarschijnlijk gaan we dan -net als vandaag in de regen- maar weer bioscoopje spelen en blijven we binnen.
De volgende dag bezoeken we inderdaad het museum, eten we een broodje biesmarkharing aan de haven en lopen we heerlijk over het eiland voor het keihard regent. Maat wat een verrassend fijne stop is dit zeg!
Geschreven door Peter.pan