Vanochtend vertrokken we rond kwart over negen van camping Rännudden, de muggenverdelgingskaars afgerekend en de camper verschoond ondanks de muggen en de regen.
Vanochtend rijden we richting de Oostkust, eerst richting Umea, boodschappen doen bij de Biltema, de Zweedse Action. Volgens Peter is de Biltema een kruising tussen de Intratuin, de Hornbach, de Halfords en de Action.
We volgen weg 363 naar beneden, wat een mooi stukje Zweden en wat een rust.
De koffiestop is een spontane, we zien een bord langs de weg: Mårdseleforsen Naturreservat.
Mårdselforsen is een grote waterval in de rivier Vindelälven, de eilandjes in de stroomversnellingen zijn verbonden door (hang)bruggen.
Wat een prachtige route, we lopen de wandeling Mårdselforsen Runt van 1,2 kilometer en zijn na 2,4 kilometer terug bij de camper, toch niet runt?
Wat een mooie eerste stop!
Rond de lunchpauze komen we opnieuw langs een Naturreservat, dit keer de Vindelsforsen.
Een waterval in dezelfde rivier en ook hier kan je een rondje lopen over bruggetjes, dit keer van 4,5 kilometer.
Ook deze waterval ziet er prachtig uit, maar bij het eerste uitkijkpunt zitten zoveel muggen dat we besluiten deze runt of ronde over te slaan.
We zijn rond half drie bij de Biltema in Umea, veel later dan gepland, te veel leuke dingen gedaan onderweg.
Het is opvallend rustig op de parkeerplaats en ook binnen lijkt het best rustig voor een vrijdagmiddag.
Peter denkt dat er wordt omgeroepen dat de winkel met 10 minuten gaat sluiten, ik kan het me niet voorstellen......
Navraag leert dat de winkel inderdaad om drie uur sluit, iedereen gaat feestvieren het is Midzomernacht!
Nu hebben we meer tijd om op een plekje te zoeken om te overnachten.
Dat zal nog een uitdaging worden, want veel Zweden zijn nu zelf onderweg en staan met de hele familie op de campings en camperplaatsen.
Het eerste plekje aan de kust is vol en lawaaierig, er is nog één plekje vrij, maar het voelt niet fijn.
Het tweede plekje aan het strand is een grote ongezellige parkeerplaats, het strand is mooi en druk, maar de plek waar de camper moet staan voelt niet oké.
Dan maar terug richting Umea, onderweg heb ik een leuk plekje gezien bij een Naturrastplats.
Onderweg zien we mensen met bloemenkransen in hun haar, plukken ze grote boeketten bloemen en rijden ze rond op grote met takken versierde karren. Leuk om te zien!
We vinden een plekje op een parkeerplaats bij het Naturreservat van Umeälven, samen met een Franse camper.
Het Naturreservat is een vogelgebied, met vooral weide- en watervogels.
We kijken uit over het weidegebied en op een nestkastje met broedende koolmees, ze vliegen in en uit voor ons zijraam.
Geschreven door Onderweg.met.de.twin