Queenstown – daar blijf ik nog even

Nieuw-Zeeland, Queenstown

Mijn tweede dag in Queenstown is weer bijna aan zijn eind. Gelukkig heeft de zon vandaag weer geschenen. Maak het allemaal wel een stuk prettiger en vrolijker.

In Omarama begon de dag met een waterig zonnetje. Wel buiten de camper kunnen ontbijten, het echte kamperen dus. Om niet te vroeg in Queenstown aan te komen ben ik via Wanaka (leuk plaatsje aan een meer) gereden en uiteindelijk via een bergpas naar Queenstown.
Bij het wegrijden uit Omarama reed ik eerst verkeerd, wat een geluk was. Op deze weg zag ik heel veel schapen en mensen staan. Toch eens kijken. Het was een veiling van schapen. Leuk om te zien.
In Wanaka was het weer bar slecht, het regende en was er koud. Zo ga je van 31 graden in Christchurch naar een 15-16 graden en regen hier. Uiteindelijk, lopend op je flipflops en in short, begin je het toch fris te krijgen en gaan je voeten tintelen. De stop duurde dan ook maar 2 bakken koffie met wat lekkers, een klein wandelingetje en toen maar door.

Vlak voor Queenstown heb je een oud mijnwerkers dorpje Arrowtown, dat rond 1870 is ontstaan, toen Chinesen hier naar toe werden gehaald om goud te delven. Hun oorspronkelijke huisjes zijn hier nog te zien. Wel een erg toeristische bezienswaardigheid.

Wat ook erg toeristisch is, is Queenstown. Dat leeft hier zeg! Heel veel outdoor/adventure activiteiten hier. Ik heb me ingehouden hoor, en ben vandaag enkel met de Gondola naar een uitkijkpunt (Skyline) boven op een berg gegaan. Vanuit hier heb je een mooi uitzicht over het meer en Queenstown. Okay okay, bij Skyline één attractie “The Luge” ondernomen. Stiekem was het nog leuk ook (het kind in je, hè). Je roetst met een karretje op een parkoers de berg af.
Verder relaxed wat terrasjes gepakt, Pinot Gris-tje hier, Starbuck daar en een Pad Tai als avondeten en natuurlijk van de zon genoten.

Om 17u heb ik mijn briefing gehad voor de Milford Track. Morgen trek ik (samen met een groep + gids) voor 5 dagen Fjordland in, waarvan er 3 dagen echt gewandeld wordt. Dag 1 gaan we richting Fjordland (Te Anau) om daar met de boot over te steken naar onze eerste hut. Dag 2-3-4 bestaan uit 54 km wandelen. Dag 5 gaan we met een boot vanuit Milford Sound de fjord in en komen we eind van de middag weer terug. De weersvoorspellingen: Het kan van alles wat worden.

Jullie zullen dus 5 dagen niets van me horen. Dus maak je niet bezorgd…. dat moet je pas de zesde dag doen. Volgende week donderdag staat er weer een adrenaline rush dag gepland. Jihaaaa!!!

Ik ga mijn backpack pakken, met van alles om de dagen met schone kleren door te komen.

Tot over 5 dagen, X

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Hi Jan, Coole foto's, ziet er geweldig uit. Weer zit niet altijd mee, maar je kan niet alles hebben, moet je maar denken. En ik maar denken dat je op vakantie was, ga je met een mega-tocht je voeten verzieken ??? Jee, 54 Km vind ik met de auto al te ver. Nou heel veel succes en plezier. Ben erg benieuwd naar het verslag en natuurlijk de foto's van de blaren. Wil wel een foto van de hielen zien de volgende keer (na de tocht, niet ervoor !). Groeten, richard

Richard 2016-02-19 21:19:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.