Waitomo Caves – een frisse duik in het donker

Nieuw-Zeeland, Waitomo

Deze ochtend lekker uitgeslapen en op ons gemakje aan gedaan. Okay, om 6:00u liep ik al over het gras naar de toilet. Wat moet, dat moet na een tijdje dan ook echt.
Later dus een lekker ontbijtje gemaakt, bakkie koffie erbij en op het gemak douchen en ons klaarmaken voor een nieuw avontuur.

Deze middag zijn we met een wetsuit, helm + lamp, een paar plastic witte schoenen en een tube (binnenband) de grotten ingegaan. Om te oefenen moesten we eerst, met je kont in de tube, een sprong in het water maken. Brrrr….
Daarna, ergens in het bos, kruip je door een spleet in de bergwand, een grot in. Hier loop je door een waterstroom tot het diep genoeg is om te dobberen. Langzaam bewegen we ons dieper de berg in, waar we uiteindelijk 65 meter onder de grond zitten. De lampen op onze helmen staan al aan en je bevindt zich in een hoge spleet. Hier en daar wordt de doorgang wat smaller en lager, wat de tocht wel uitdagender maakt.
En toen moesten we onze lampen uit doen en omhoog kijken. Daar zagen we duizenden blauwe lichtpuntjes. Zogenaamde glowworms (gloeiwormen). Eigenlijk zijn dit gewoon maden, die licht afgeven om andere insecten of beesten in hun web (slierten) te vangen en zich daarmee te voeden. Gloeiwormen klinkt toch mooier. Vervolgens dobber je in alle stilte door het water en zie je een sterrenhemel aan lichtpuntjes boven je. Ik zie een nieuwe attractie voor de Efteling.

Tijdens de tocht hebben we nog wat sprongen van een waterval gemaakt en smalle doorgangen gepasseerd. Na anderhalf uur zagen we uiteindelijk het daglicht weer. Een oase van kleur is dan het bos, waar je in uitkomt. Eind bereikt van een geweldige ervaring.

Na een lekker warme douche, een soepje en bagel zetten we onze reis voort naar Rotorua.
Hier zijn we intussen aangekomen en zitten we weer op een camping met een wijntje, kaasje en nootjes.

Jullie zijn net aan een nieuwe dag begonnen, maar wij sluiten deze dag al weer af.
Op naar een volgend verhaal.

Werk ze, dan gaan wij straks slapen.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Ha die Jan en Nora. Nog maar een paar dagen onderweg en al stof voor een heel boek. Wij genieten van elke bladzijde die we lezen en de foto's zijn prachtig Jan. Heb je veel te verwerken Nora? Wat een belevenis, ook voor jou. Verwen Jan niet te veel met koken en stel af en toe eens voor om te wisselen van hobby. Nou, slaap lekker en droom al vast van morgen. Lieve groetjes. Pa en Wilma

Pa en Wilma 2016-02-04 19:06:25
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.