We gaan de 5e week in

Hongarije, Gyor

Nou, daar zaten we heerlijk in de tuin in een luie stoel! We kregen zelfs een koelkast en vriezer voor onszelf, waarin we ons biertje en de limoncello lekker konden koelen. Ook hebben we water bevroren in de hoop dat we zo morgen iets langer koel drinken hebben.
Toen we vanochtend de poort uit wilden gaan zat die op slot. Het kostte wat moeite, hard op de deuren kloppen, om mevrouw wakker te krijgen die in haar ochtendjas naar buiten kwam om ons te bevrijden.
We fietsen Gyor door en uit. Het centrum.is mooi en oud en het is er druk. Hipsters op electrische steps suizen ons aan alle kanten voorbij, maar we zien ook een boer met paard en wagen. Middenop een kruispunt wordt weer een stuk asfalt gelegd in de lappendeken die de weg al is, zonder borden of verkeersregelaars, iedereen laveert er wat om heen. Wij gaan over fietspaden met bulten ,kuilen en gaten, en vol met stukjes glas. We halen brood, watermeloen en gaan op zoek naar een nieuw gasbusje, kijken wat rond en drinken koffie met onze dagelijkse dosis gebak.
We moeten eerst een stuk klimmen, daarna een stuk gravel en weer een stuk over smeltend asfalt langs een drukke weg. De fohn heeft de temperatuur een stukje lager gezet maar is nog steeds tegen. Onderweg zijn er al boeren mais aan het oogsten.
De weg verandert in een karrespoor dat we een eind volgen en dan weer uitkomt bij een drukke weg. Het is niet echt een mooie route. Slechte en drukke wegen, rommelige dorpjes en veel velden vol dorre mais. Eigenlijk wilden we door naar Tata. Maar gezien de zwaarte van de route gecombineerd met 32 graden besluiten we in Komarom bij een camping met zwembad te blijven. Morgen zien we wel weer verder. Eerst maar de tent opzetten en lekker opfrissen!

55 km Totaal 1748

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Hmm, pittig tochtje zo. Maar met tomatensaus van de Spar komt het aan het einde met een lekkere maaltijd toch allemaal goed😅

Tanja 2024-09-05 17:13:04
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.