Deze morgen een stevig ontbijt genomen want we hadden een drukke dag voor de boeg.
Om 8u15 kwam de tuk-tuk ons ophalen om ons naar de plaats van het gebeuren te brengen.
Daar stonden Miaow, de eigenares en 2 kerels uit Italië ons op te wachten om aan de tour te beginnen. Eenmaal de zadels op de juiste hoogste en konden we vertrekken door de kleine straatjes van Sukhothai. Onderweg hielden we halt bij een karige oude dame die de rijst aan het drogen was en nog iets verder bij een plaatselijk timmerman. De leukste stop was bij familie van Miaow. Een paar oudere dames waren daar langs de staat wat aan het bijkletsen en wij mochten aanschuiven om van hun euh.... kweet niet wat te proeven maar we hebben het overleefd. Daar kregen we ook nog te zien hoe ze de gedroogde rijst bewerkten voor consumptie. Verder op de dag reden we tot bij het Sukhothai Historical Park. Hier was ik blij een gids bij te hebben want zo kwamen we meer te weten over het oude Sukhothai en de geschiedenis van Thailand en zijn koninkrijk. Soms kan je wel vol bewondering naar die oude tempels kijken maar als je niet weet hoe of wat is dit maar half werk. Iets na 15u zat onze tocht er op en waren we terug aan het hotel waar we hebben genoten van een verfrissende zwempartij. Later op de avond trokken we de stad in maar eerst langs bij de apotheek om een zalfje tegen de jeuk. Gisteren was er namelijk een attack of the muscito geweest op mijn schoon benen en vandaag daar een paar ferm bollen op die jeuken als iets. Hopelijk doet de zalf wonderen.
Deze avond hebben we hier voor de eerste keer niet lekker gegeten. Omdat Sukhothai niet zo toeristisch is sluiten veel dingen hier heel vroeg. Sommige al om 15u andere dan weer om 17u en een paar wel iets later maar dit zijn dan duidelijk niet de beste plaatsjes om te eten. De uitgestippelde restaurantjes van tripadvisor waren of te ver of reeds gesloten dus hebben we gegokt waar het meeste volk zat, 3 tafeltjes, maar dit was dus een foutieve gok. Soit, het kan niet elke dag kermis zijn hé.
Zo de dag is hier bijna om en we mogen alweer inpakken om morgen naar Bangkok te vliegen. Eerst gaan we de wagen gaan inleveren en dan de grote ijzeren vogel op voor een vlucht van 1 uurtje.
Ook daar zullen we snel weg zijn want het is maar voor 1 nacht om dan de volgende door te reizen naar Kanchanaburi.
Groeten
Dominique & Patricia
Geschreven door Domi-Patricia.trappen.het.af