Lange dag op het water

Costa Rica, Puerto Jiménez

Dag 14
Net voor de wekker die om 6:30 staat word ik wakker. Vannacht is het alsnog wel wat afgekoeld en ik zie Bas zelfs onder het laken liggen. Ik heb niet heel goed geslapen… al die bah bah gaat tussen me oren zitten en krijg overal jeuk!

Zoals afgesproken zitten we om 7:00 aan het ontbijt. We hebben beide een bakje fruit. Ze vraagt of we een eitje willen, maar Bas vraagt of hij nog wat fruit mag ipv ei “NEE” is luid en duidelijk het antwoord….. er is precies afgepast voor iedereen.

Ik heb een flinke mok thee en Bas hoeft in de ochtend geen koffie of thee. We durfen niks meer te vragen dus net als ik hem mijn sapje wil geven vraagt ze of Bas nog wat wil…..

We hebben om 7:45 afgesproken met onze gids Ronald op de parkeerplaats van Ballena NP. We hebben een privétour van 8:00 - 15:00 uur. We gaan walvissenspotten, en door de mangroves van Sierpe.

Als we aankomen wijst een dame ons gelijk een kaaiman aan. Die schijnt daar altijd bij de parkeerplaats te liggen. Dan komt onze gids Ronald eraan… een echte Tico.

Ze zijn de boot aan het klaar maken en die moet ter water worden gedaan. Ondertussen lopen we een rondje over het strand. We zien een yellow headed caracara, die hadden we nog niet goed op de foto kunnen zetten en een nieuw soort waar ik de naam niet van weet… ook de gids moet hem opzoeken.

Het strand is prachtig… palmbomen super tropisch. Alleen de zandstranden zijn hier niet wit maar grijs….

Daar komt onze boot aan. Door het water de boot op. En ik word weer aan boord getakeld. Ooit was ik heel leenig….. Ze geven wel aan dat walvissen spotten op het moment erg lastig is. Ze hebben er nog niet veel gezien, het schijnt nog wat te koud te zijn….

We gaan eerst naar wat rotsen, hier zitten Brown boobies…. Neeee mannelijke lezers we hebben het over een vogel, en veel fragatvogels…. Daarna gaan we naar de volgende rots, en als we onderweg zijn zegt Bas…. Stop…. Whales…..

Echt!! Drie walvissen, een baby walvis, mama walvis en een mannetje. Soms proberen de mannetjes de kleintjes te doden zodat ze nieuwe walvissen kunnen maken….

We staan hier een tijdje en onze gids kan precies zien waar en wanneer ze opkomen. Ze zijn op sommige momenten zo ontzettend dicht bij de boot…. Heel gaaf…. En we waren daar alleen geen andere bootjes want de rest was de andere kant opgegaan. Wel seinen ze de andere boten in, maar ruim een half uur hebben we de walvissen voor ons alleen.

Als het eerste andere bootje eraan komt afgeladen met hele blije mensen gaan wij weer verder. We komen bij andere rotspartij ook prachtig….. ook hier weer vogels…. En krabbetjes.

We gaan richting de mangroves, veel blauwtje en witjes. We speuren de mangroves af en in Sierpe gaan we aan land. Hier gaan we lunchen. Als we de boot afkomen staan ze cocosnoten te verkopen. De gids roept ze krijgen er 1 van mij… Als we hen half op zegt hij…. Kom kom en gooit er een scheut run in… ho ho ik moet nog de hele middag. Overigens is het wel lekker.

Samen met onze gidsen hebben we lunch. Het smaakt heerlijk. We hebben een keer vis en er zit helemaal geen graad in. En dan komt eindelijk keer de ara voorbij en gaat voor ons in de boom zitten. Bas holt erachteraan….

We krijgen ook nog een toetje maar Bas is niet te vinden…. Nou ja dan neem ik hem maar…. Dan is het tijd om weer verder te gaan.

We speuren de mangroves af en vinden nog wat slangen, vleermuizen, aapjes, en nog een bijzonder vogel, die zit in het verlengde van een stok. Deze had ik gisteren ook in Manuel Antonio gezien maar zat helemaal tussen de struiken, deze was beter te zien.

Eigenlijk duurde onze tour tot 15:00 maar inmiddels was het al 15:15…. En dan moeten we ook nog het hele stuk terug varen want we waren een heel eind weg. Maar haast hebben ze niet…. Bij de slangen leggen ze de boot heel dichtbij en mag je er nog bovenop gaan staan ook. De laatste werd wakker en kwam in beweging, en was duidelijk wat geïrriteerd…. Ook de gids zei laten we maar even wat afstand nemen maar Bas niet hoor…. Hij had hem het liefst mee genomen.

Om 16:00 sloeg de paniek in…. Om 17:00 moeten alle boten uit het NP zijn… we moesten nog terug en het gas ging erop…. En geloof me die boot gaat snel…. Om te zeggen dat het heel comfortabel is, nee dat niet.

Precies om 16:55 zijn we terug. Gauw de boot eruit… gehaald. Hij was echt een prachtige dag. Bas was nog niet zo bruin, na een dagje boot is hij zwart.

We trakteren nu onze gidsen op een kokosnoot staan nog even te praten en nemen dat afscheid.

We hebben geen zin om naar ons vieze veel te warme hotel te terug te gaan. Echt vriendelijk vinden we ze ook niet dus om dat daar boven in de hoofdlodge te zitten hebben we ook geen zin in.

We zoeken een locals barretje en gaan daar wat drinken. Het is happy hour dus ik krijg twee cocktails… bof ik ff.

Om 19:00 rijden we dan toch maar naar boven. We worden wel opgewacht met een zaklamp en hij vraagt zowaar alsof hij echt geintreseerd is hoe het was…. Dus we besluiten daar dan ook een drankje te nemen. Zelf zij doet haar best vriendelijk te zijn….

Op onze kamer pakken we onze spullen. Ik weet niet waarom maar trek een keukenkastje open…. Gatver, de schimmel zit gewoon in de pannen… bah!

We gaan gauw slapen zodat we gauw weg kunnen morgen uit deze vieze, warme kamer.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Sierpe herkennen wij nog wel. Daarvan zijn we twee keer de Corcovado ingevaren naar de lodge. Alleen bereikbaar via de rivier en de Stille oceaan op. Toch wel veel moois gezien. O ja onze lodge eigenaar (1e jaar) in de Corcovado had de schimmel onder zijn armen en shirts vanwege het gedurende lange tijd hoge vochtigheid aldaar. Toch wel lekker zo'n airco kamer. GR

Jan 2025-02-16 13:11:34

Mooi verhaal en inderdaad dat is wel heel lang geleden. Maar nu wordt je op handen gedragen niks mis mee .

Hies 2025-02-16 14:14:22
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.