Dag 3, wandelen naar Stuibenfall - Umhausen Hohenweg

Oostenrijk, Gemeinde Umhausen

We zijn om 8 uur opgestaan, hebben lekker geslapen ondanks de hevige onweer van vannacht. Bij opstaan is het lekker weer de zon schijnt de temperatuur is 15 graden en er wordt geen regen voorspeld dus prima weer om te lopen.
Na het ontbijt rijden we naar het beginpunt van de wandeling. Umhausen, parkplatz vlakbij de kerk. Drukte van belang daar wij dachten dat er fruhshoppen is maar het blijkt een openlucht kerkdienst te zijn met fanfareorkest welke de psalmen speelt, klinkt erg gezellig. We starten onze wandeling dus onder muziek begeleiding..
Het is een mooie tour de ons over smalle bospaden laat lopen met uitzicht op Umhausen, we stijgen langzaam . Na goed een uur komen we Waldcafe Stubobele tegen en daar drinken we een kop koffie. Dan gaat de wandeling verder de weg wordt stijl we moeten nu 550 hoogte meters overwinnen om bij de Stuibenfall te komen. Eenmaal daar moeten we via een hangbrug met heel veel treden naar het tweede gedeelte van de waterval. Het lopen gaat fantastisch de omgeving werkt daar ook aan mee. Eenmaal boven is er gelukkig een gasthof “Stuibenfall “ daar rusten we even uit met nog een koffie. Dan vervolgen we onze weg voor het stuk naar beneden gaan we over de Umhauser Hohenweg. Deze gaat in het begin over een breed waldpad maar al snel moeten we via stijle rotsachtige smalle paden naar beneden. We zien veel kleine watervalletjes en velden met weide bloemen. Als we om 14uur weer bij het startpunt aankomen speelt het fanfareorkest nog steeds maar nu is het repertoire wat anders nl Tiroler humpa muziek. En het publiek zit vrolijk aan het bier of wijn met wurstel erbij.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Dat klinkt allemaal heerlijk Karin. En je foto’s zijn weer schitterend. Geniet ervan allebei. Liefs Fred en Majel

Majella 2021-07-11 19:05:19

Dat ziet er super mooi uit en prima wandelweer! Heerlijk hoor!

Annemieke 2021-07-11 21:09:47

Prachtig wat een mooi gebied. Weer even wat anders dan de waterleiding duinen.

Edith 2021-07-13 01:17:06
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.